Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a galambokat, hogy az erkélyemet használják lakóhelyüknek?

Figyelt kérdés

Panelben lakom és egyszer már laktak az erkélyemen galambok, külföldre mentem dolgozni pár évet és nem zavarta őket senki, de akkor hamar leszoktak róla, mikoe hazajöttem.

Most azonban nem bírom elzavarni őket.

Tavaly valóságos dzsungel volt, főleg koktélparadicsomok voltak felfuttatva, amit még novemberben is szedtem, aztán amikor már száradt el, akkor lebontottam, de már akkor hideg volt és nem tettem teljesen rendbe. Az elszáradt ágakat sem dobtam mind ki és most odaszokott egy galambpár, képtelen vagyok napok óta elüldözni őket, ma harmincszor is kimentem már, de mindig visszajönnek.

Kerestem, hogy hátha odatojtak, de sehol nem láttam tojást.

Van valami módszer, hogy elszokjanak, mert utálom, hogy odapiszkítanak, meg most már kezdem rendbe tenni és nem szándékozom megosztani velük az erkélyem.

Miért jöhetnek vajon mindig vissza?



2023. febr. 22. 12:00
 1/10 anonim válasza:
71%
Én láttam erre Németországban egy trükköt, hogy mennyire válik be, azt sajnos nem tudom. Műgalambokat tettek le, mintha meg lennének dögölve a madarak.
2023. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
levesnek igen izletes lehet. Vagy kell egy macska. esetleg az erkelyt be kell boritani es redonyt szerelni fel ra. Ha nalam ez lenne a gond en tuti kinyirnam oket,de ez nem az a valasz amit oszinten le lehet irni ezen a fajta forumon, mert egybol jonnek az unatkozo allatvedok
2023. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet próbálkozni riasztó mű madárral, de ezek szerintem nem igazán válnak be. Egyetlen egy megoldás segíthet, de ez neked lesz rossz. Egyfajta hálót, fém hálót kell kifeszítve rögzítened az erkélyen. Ez megakadályozza, hogy oda repüljenek. Neked valamelyest rontja a kilátást, de meg lehet szokni. Én biztosan ezt választanám, mint azt, hogy tiszta szar állandóan minden.
2023. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Művarjú és/vagy fellógatott alumíniumcsíkok/régi cd lemezek, amik villognak, mozognak folyamatosan ahogy fúj a szél.
2023. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A cd-t kipróbálom, meg az alucsíkot is, köszi.

De már csak holnap, mert dolgom van.

Műmadár 5-10000Ft között van, egyenlőre kihagyom.

2023. febr. 22. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

"...fellógatott alumíniumcsíkok/régi cd lemezek, amik villognak, mozognak folyamatosan ahogy fúj a szél."


Hja arra meg jonnek majd a szarkák...xD melyik jobb? :)

2023. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
#6: És a szarkák iszonyat hangosan cserregnek is.
2023. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hálóval. Nyugaton behálózzák azokat az erkélyeket ahova nem akarják h bemenjen a galamb (pl Anglia). A többi védekezési módszer kb halottnak a beöntés. A tüske sem zavarja őket, volt,h a tüskére raktak fészket. Ráadásul veszélyes mert kisebb énekesek mint pl cinke, vörösbegy, fecske, felnyársalhatják magukat a tüskéken.
2023. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A galamb "okos" állat, gyorsan tanul. Ha mű madarat teszel ki, akkor eleinte elriasztja a galambot, de hamar rájön, hogy a mű madár nem mozog és akkor visszaszokik az erkélyre. Mi is tettünk ki mű madarat, eleinte működött, féltek tőle, aztán pár hét múlva már a fején álltak és lekakilták. Gyakorlatilag kiröhögték a mű madarat.

Létezik egy madárriasztó szer, elsősorban galambok ellen alkalmazzák, ByeBirds a neve. (Nem túl olcsó, 7-11 ezer Ft-ba kerül a kiszerelés méretétől függően, Praktikerben is kapni.) Ez egy krém állagú keverék, ami teljesen természetes összetevőkből áll, pl. levendulaolajból és borsmenta olajból. A gyógynövényeket tartalmazó krém elsősorban az illatával fejti ki a hatását, nem szeretik az állatok az illatát. A galamboknak kellemetlenséget okoz ugyan, a tollazatukra jutott krém viszketést okoz nekik, de nem öli meg őket, teljesen természetes alapanyagokból áll. Aztán később lekopik a tollukról a szer.

leírás:

[link]


videó:

[link]

2023. márc. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Légpuska.
2023. szept. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!