Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Észrevettétek ti is,hogy...

Észrevettétek ti is,hogy kevesebb veréb van már pár éve? Vagy nemjól észlelem?

Figyelt kérdés

Szomszéd esafaluban sok jószág van, baromfiudvar, karám stb,

Régen annyi sok veréb vt,százas csoportokban, mostmár kevesebbnek tünik🤔



2023. márc. 28. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éve egyet se látok errefelé. Bírtam őket szeptember táján összegyűltek a fák tetején és konferenciát tartottak:) Hiányoznak.
2023. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alig van néha pár darab a kedvenc bokrukon. Néhány éve még nagy csapatokban bandáztak, volt egy rakás bokor, ami komplett verébkolóniának adott otthont.
2023. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fecske meg egy sincsen
2023. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos #3. Nálunk a tíz éve még több száz fecske helyett tavaly a költési szezon után kb. 6-8 darab volt, tehát talán két pár + a kirepülés után megmaradt szaporulat. Varjúból van látványosan több, csókából kissé emelkedett a létszám, harkályok nagyjából ugyanannyian vannak (de ezt csak a hangjukból gondolom, nem olyan látványosak), a galambok száma stagnál, valamint megjelentek a szarkák (egyelőre kevés). Ez Bp. XI. kerület, parkos rész.
2023. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Úgy általában fogynak a madarak, ez Európa-szintű probléma.
2023. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rengeteg van. Szerintem a kertemben laknak valamelyik fán. Rengeteget zabálnak is, egy nap alatt megeszik az etetetőből az összes kaját. Az a kis felakasztható gömb kaja is 2 napig elég.
2023. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt vettem észre.Az utóbbi 2-3 évben erőteljesen megritkult az állomány a mi kertünkben is pedig soha senki és semmilyen állat nem hergelte őket.Régebben mindig hallottam és lattam ahogyan csiripelnek,repülnek,fürdenek a homokban.Most pedig éppenhogy látom néha őket és jóval kevesebben vannak.
2023. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!