Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár ad kecskeszerű...

Milyen madár ad kecskeszerű hangot?

Figyelt kérdés

Városban tömbházban lakunk és pár napja figyeltem fel egy furcsa kecskéhez hasonlító hangra.

Olyasmi, de nyilván nem teljesen egyezik. Sejtem, hogy itt nem tart senki kecskét az emeleten. Madárra gyanakszom. Mi lehet vajon? Vagy valami teljesen más?


2023. ápr. 7. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, esetleg szajkó? Az tud nagyon fura hangokat adni, néha hasonlít kecskére is, és tömbházas környezetben is előfordul.
2023. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kecskepapagáj pl. De ha kintről hallod és mindenképp madárnak hangzik, akkor a fentebb említett szajkó, vagy a hangutánzásra képes vad fajok közül kb bármelyik lehet (varjú, seregély, rigó..). Ennyiből nehéz megállapítani.
2023. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, meghallgattam a szajkót, lehet hogy ez lesz az! :)
2023. ápr. 7. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
a füsti kecske
2023. ápr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szajkó és a holó például valóban remek hangutánzók, jobban, mint a papagájok.


Úgyhogy, kérdező, ha az ablakodon valaki egyszer netán beköszön, hogy

"Szevasz, Negró!"

nehogy megijedj!


Ugyanis ezek emberi beszéldet jobban utánoznak, mint egy papagáj. Nemcsak az állatok, kecskék hangját képesek utánozni:


[link]

[link]

[link]


Nem tűnik trükkfelvételnek egyik se, bár fene se tudja. Elvileg képesek rá a hollók, szajkók.

2023. ápr. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem bírom tovább, szakadok.

:DDD


- Hogy csinál a kutya?

- Mijaú!

- Az a cica!

...

- Sokat kakáltam, megmostam a seggemet.


:DDDD


[link]


Gyerekek, komolyan, már csak a mekegésre vártam. :D

Ez is zseniális!

2023. ápr. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Holló vagy szajkó vagy nem tudom a nevét, valamelyik közepes méretű fekete madár.
2023. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!