Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pingvinek azok a világ...

A pingvinek azok a világ legokosabb állatai között vannak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

A madarak kozott nem szamitanak annyira ertelmesnek, mint egyes varjufelek es papagajok, amelyek nagyon ugyesek az eszkozhasznalatban es a kiserleti problemak kreativ megoldasaban, de az utobbi evekben kiderult, hogy a sajat "szakteruletukon," vagyis a halfogasban kepesek a koordinalt csoportos tevekenysegre:

[link]

2023. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Vannak kétségeim...Ha olyan okosak miért élnek a világ leg barátságtalanabb helyén?A hideg,hó,jég,fehér-monoton,ingerszegény környezet és az intelligencia nem barátok.
2023. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Top lista:


Varjufélék

Majmok(csimpánz)

Delfinek

Bálna

Disznó


És akkor a továbbiak:

ELEFÁNT, kutya, mókus, papagáj, polip, macska


Varjú dominanciájának megerősítése érdekében:

Varjak a világon az egyedüli állatfaj az emberen kívül aki az utódainak képes tovább adni azt az információt, hogy ki jelent rájuk veszélyt, ilyet az állatvilágban egy élőlény sem tud csak ők.

Ezen kívül míg a majmokat tanitani kell az eszközhasználatra addig a varjak maguktól feltalálják magukat csupán azért, hogy ételhez jussanak, majmok az egyes feladatokban csak azért jobban a varjaknál mert nagyobb az agyuk és a rövidtávú memóriájuk jobb illetve van kezük és lábaik amikkel fogni, rúgni, futni tudnak.


Varjak olyan szintű intelligenciával rendelkeznek amit egy nem professzor el sem ér.

Ezzel nem degradálni akarom az embert hanem ez a valóság.


A varjú akár 5 - 6 lépcsős eszközhasználatra képes, a majom tanítás után is maximum 4 - 5, de teljesen más feladatokban jo ez a két teljesen eltérő állatfaj.

majmok inkább rövidtávúmemória terén jeleskednek, míg a varjak a intelligens és gyors problémamegoldásra.

2023. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát orángutánból van olyan amely képes autót vezetni…


Viszont a pingvineknél azt olvastam, hogy néha kialakul egyfajta valuta, mint pl. kő és van prostitúció is (amellett hogy monogám állatok)… Pl. egy nőstény pingvin engedi a szexet egy kőért cserébe egy hímnek, majd később azt a követ pl. élelemre váltja.


Ez nekem irreálisnak tűnik, ez túl összetett folyamat.


Ezt az egészet egy podcastben hallottam és ott tudományos, egyetemi kutatásokra hivatkoztak.

2023. ápr. 8. 19:25
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
#4: A ko azert fontos a pingvineknek, mert abbol epitik a feszkuket. Lopjak is egymastol a koveket.:)
2023. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5.


Azt olvastam, de asszem’ a podcastben nem említették.


Nem tudom hogy ez az egész mennyire igazi.


Állítólag csak pár százalékra igaz, hogy prostinak megy.

2023. ápr. 8. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
#2 vicces, nekem ez a gondolat veled kapcsolatban merült fel.
2023. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
14%
Az öregek a legtapasztaltabbak, és a pingvinek a legöregebb állatok mert fekete-fehérek szóval igen
2023. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

4.

Elég vicces podcastben lehetett.:) Több pingvinféle is kőből építi a fészkét. Mert a természetes környezetében nincs más. És igen lopkodják egymástól, mert van hogy sokat kel menni a megfelelő kőért. Mire visszaér a fészkéből sok követ ellopnak. :)

Olyat viszont még nem hallottam , hogy cserekereskedelmet folytatnának kövekkel.

Bizonyos fajoknál a hím készíti a fészket a nősténynek, de ha a nőstény egy jobb fészket talál, azt választja. ( ilyet már hallottam) :)

Egyébként szerintem okosak ,és aranyosak.

2023. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fiona Hunter elmélete volt ez az egész, aki a Harvardon dolgozott.


Így rákereshettek ha érdekel.

2023. ápr. 8. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!