Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom a hullámos...

Hogyan tudom a hullámos papagájaimat rászokatni az új játékokra?

Figyelt kérdés
Van 2 db hím hullámos papagájom, akik már lassan 2 éve van nálam, és állatkereskedésbe vettem a papagájom, egy 45*65*31 kalikába vannak. Kb tavaj kezdtem el nekik venni új játokokat. Ilyenek hogy hinta, kis létra, most vettem nekik olyan hintát hogy csengő van rajta, és felakasztottam a hintát belüre és nézten azt is hogy megfelelő hely van nekik hintázni, és az a baj hogy bettetem nekik és az egyik szarokba bemennek és alig akarnak onnan jönni olyankor. Van nekik régi hintájuk és ha csak azt rakombe nekik akkor hintáznak rajta de az új dolgokat nem szeretik. Már betettem nekik odut is és annál is ugyan ez a helyzet. Mit csináljak?

2023. ápr. 16. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félnek tőle, vagy maga a csengő zavarja őket. Nem mindig tudjuk elfogadtatni az állatainkkal azt, amiről mi úgy gondoljuk, hogy akár örülhetnének is neki. Ilyenkor nekünk kell engedni :), és belátni, hogy ők ezt most nem szeretnék.
2023. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig hagytad bent az új játékot? Eleinte mindig félnek az új dolgoktól.
2023. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ki szoktad őket engedni repülni? A kalitka nagyon kicsi, 0 mozgástérnél nem csoda, ha megijednek egy új dologtól. Csengőt amúgy nem ajánlott betenni, viselkedési problémákat okoz, illetve az udút pláne nem értem minek... Játéknak természetes dolgokat tegyél be, fűzfaágból font kör stb, amit rágcsálni is tudnak.
2023. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!