Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek túléli a galamb...

Szerintetek túléli a galamb fióka?

Figyelt kérdés
Egy fél órája találtam egy kis baba galambot a kertben. Mindkét szárnya alatt a bőr meg van sérülve, nem tűnik mélynek a seb, viszont nagy felületű. Nem tudom, hogy más sérülés van - e rajta. Szegény annyira halálra volt rémülve, hogy nem is csapkodott a szárnyával, még akkor sem, amikor lefújtam a sebét. Ennyit tudok róla. Szerintetek ez alapján mennyire lehet megsérülve? Esetleg tudtok valami tippet adni, hogy mit csináljak vele? Szívesen gondoskodom róla, ha az nagyobb segítség neki, mint leadni valahova, a legjobbat akarom neki. Adtam neki enni, inni, puhára tettem egy ketrecben.
2023. ápr. 17. 21:43
A kérdező szavazást indított:
Gyógyítható sérülésnek tűnik.
Valószínűleg nem fog megmaradni.
10 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha megéri a holnapot, érdeklődd meg, hol lehet leadni (Nemzeti Parknal biztosan, ha messze is vannak, ők tudnak kontaktot adni) Sebesült madarfiokat nehéz felnevelni, ők értenek hozzá.
2023. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Most tedd egy papírdobozba a lakásba. Mennyire kicsi? Tollas? Tokos? Pucér szinte?
2023. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, őket hívom akkor. Remélem, hogy a galamb is érdekli őket. Kb. 10 cm hosszú, már teljesen tollas. Nem jó a ketrecben? Egy 120x60-as eredetileg nyuszi ketrec, nem repked szegény, hogy beverje magát, kényelmesebbnek tűnik, mint egy doboz.
2023. ápr. 17. 21:58
 4/28 anonim ***** válasza:
10%
Egy galambot, most ez komoly? Dúvad basszus. Mint a patkány csak a levegőben. Egy gólyánál még megérteném, de ez... Normális helyeken lövik őket.
2023. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Legyen ketrec akkor. Nem fog megmaradni sajnos volt néhány fiókás ügyem. Bár ha evett-ivott lehet némi esély.
2023. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Tegyél alá valamit, ami fészekre hasonlít, esetleg kis száraz füvet és legyen melegben. Holnap pedig akkor próbáld felhívni az illetékeseket. Apukám már több, mint 30 éve tart galambokat, ha már teljesen tollas és valóban csak 10 centi akkor az elég fura. Biztos, hogy galamb? Nem lehet, hogy gerle, vagy valami kisebb madár fajta?
2023. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Facebook MADÁRMENTÉS csoport ott oszd meg még ma este. Képet, helységet h hol vagytok.

Azonnali ellátást kellene kapjon, nem elég h ül a ketrecben. Nemzeti parkokhoz, állatkertbe hiába mész mert nem védett madár.

2023. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy ha 10cm akkor nem galamb.

SOS cselekedj!

2023. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

megmaradhat.. fb csoportban valami madarasban kerdezz ra milyen fioka (bar en elhiszem, hogy galamb ilyentajt) es ott kaphatsz tanacsit is mivel etesd, de gugkizhatsz is galambfioka nevelese szavakkal.

Ketrec azert nem igazan jo vagy takar le legalabb, mert sok lehet neki a stressz hogy mindent lat es minden idegen neki. nehigy szivinfarktust kapjon...(sokk helyesebben).


Betadinnal kendd le a horzsolast, ha nem torott el semnije es nincs belso verzese (ha van, reggelre halott), akkor siman nevelgetheted.

Nemzeti parkhoz es ilyenekhez ne add megetetik ragadozomadarral...alapesetben.

2023. ápr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Kifejezetten jól ismerem a madarakat, biztos vagyok benne, hogy galamb, de mindjárt lefotózom. Képzeljétek még mindig ott piheg a ketrecben, kakilt is, remélem, hogy ez azt jelenti, hogy evett is.
2023. ápr. 18. 06:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!