Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet?

Milyen madár lehet?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem el hallani ezt a madárhangot, nem csiripelés, vagy éneklés, hanem inkább olyan egy hangszínű hang, mindig négyet "énekel".

Valami bagolyféle lehet? De a klasszikus bagolyhuhogásnál magasabb és mindig ez a négyes rendszer van benne. És mind a négy hang, ami egymás követi egyforma hosszúságú és egyforma hangszínű.

Sajnos a környékünkön nem sok madár van, nem ismerem a hangokat.



2023. ápr. 19. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan nem sok az infó, amit adtál, de nézz utána a süvöltö hangjának, nekem arra emlékeztet a leírásod - ilyen füttyögös, fuvolaszeü hangja van és tényleg csak néhányszor szól egyszerre.
2023. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Turul?
2023. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es, kerestem a szót, tényleg olyan fuvolaszerű. Megpróbálom youtube-on vagy valahol meghallgatni a süvöltőt.
2023. ápr. 20. 07:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem az. Ennél kevésbé csicsergésszerű, tényleg inkább huhogásszerű.
2023. ápr. 20. 07:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíts: mikor hallod - kora reggel, este, napközben, hol hallod - a város közepén, mezökön, erdöben, mennyi ideig énekelget - egyszer-kétszer füttyög, vagy órákon keresztül?

Idöközben én is keresgéltem, de nem találtam igazán jó hangot a süvötötöl, amire gondolok, az nem az éneke, hanem egyfajta kapcsolattartó hang, a lonekt videóban az elején van, de ott csak egy-egy hangot ad:

https://www.youtube.com/watch?v=LJgmS_WLQM8

De eszembe jutott még a citromsármány, ennek van négy (néha 5) magas hang után egy jóval mélyebb, ami azonban nagyobb távolságtól nem hallatszik, csak az elsö négy. Ehhez nem találtam egyelöre jó linket.


Bagolyféléket nem lehet gyakran hallani és föleg lakott területektöl távolabb, ezért is jó lenne, ha a kérdéseimre tudnál válaszolni.

2023. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eddig mindig kora délelőtt, reggel 8-9 körül hallottam. Belvárosban igazából, de nem a nyüzsgő belvárost kell elképzelni, kertes övezet, Debrecen óvárosi része. Van a közelben egy erdős rész, de azért annyira nem közel, kb. 1 kilométerre. Ha elkezdi, akkor 1-2 órán keresztül énekel.

Hallgatom én is youtube-on a madárhangokat, van ilyen egyveleg is, abból próbálom kiszűrni :) Csak valami kuvik vagy bagolyfélére gyanakszom.

2023. ápr. 20. 08:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg nem teljesen kizárt, de nem túl valószínü.

Ha esetleg tudnálegy hangfelvételt csinálni, akármilyen rossz is, sokat segítene.

De megpróbálok én is keresgélni, hátha megtaláljuk a madaradat.

2023. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy tudnék értékelhető felvételt készíteni, mert eleve kicsit messzebbről hallom. És akkor is hova lehetne feltölteni?

Hallgattam hangokat, egészen hasonlít a gatyáskuvikra, csak az több hangot ad egymás után, akit én hallok, ő pedig mindig pontosan négyet!

2023. ápr. 20. 10:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet mégis kuvik, nem minden madár énekel abszolút egyformán.
2023. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk elég valószínűtlen a gatyás kuvik, megnéztem a MME honlapján, hogy nagyon ritka. 4-et gyűrűztek az utóbbi 70 évben.

Igen, a másik dolog az, hogy eltérések lehetnek. Amit rögzítettek és én meghallgatom, mondjuk nászra hívó hang, amit én hallok élőben, az pedig lehet hogy valami más funkciójú :)

2023. ápr. 21. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!