Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az emberek többsége nem...

Az emberek többsége nem szereti a madarakat ez az oka hogy olyan kevesen tartanak madarat háziállatként? Egyáltalán szeretik az emberek a madarakat?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 24. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon is szeretem a madarakat, a téli időszakban szoktam is őket etetni. Viszont pont ezért, mivel szeretem őket, sosem fosztanám meg őket a szabadságuktól, boldogságuktól, nem zárnám őket kalitkába, ergo nem tartanék otthon madarat.
2023. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyetlen állatot sem szeretek annyira, mint a madarakat. Szeretem őket megfigyelni, hallgatni. Volt madaram, de szerintem többé nem fogok tartani.
2023. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%

Én még nem tartottam semmilyen madarat, halakat annál inkább, ezért ha hülyeséget írok valaki javítson ki.

Én “kívülállóként” úgy látom ,hogy bár a madarak mind szépek meg minden de sok a “nyűg” velük. Hangosak/ zavaróak (már amelyik, már akinek), sokat piszkítanak mind tollal mind ürülékkel, reptetésnél könnyen el tudnak szökni ha az ember nem figyel stb. Szóval nem valóak mindenkinek. Jó, persze egy kutya-macska sem de belőlük talán szélesebb a paletta ami az emberek életmódjaihoz igazítást illeti. Tehát a madarak kicsit specifikusabb gazdát igényelnek. Ez mondjuk eléggé igaz általánosan az egzotikus állatokra s szerintem a madarakat nyugodtan ide sorolhatjuk.

2023. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
"Emberek többsége" Hány embert kérdeztél ami után levontad a következtetést?
2023. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen meglepő is lesz számodra, egzotikus állatot kevesebben tartanak, mint nem egzotikust. Szó sincs arról, hogy kevesen tartanának madarat, vagy nem szeretnék őket. Keress fel díszmadaras, papagájos Fb csoportokat, rengeteg madárfajt lehet tartani és rengetegen tartanak is. Addig örülj egyébként, amíg nem tart mindenki, mert Mo-n az állattartási kultúra a béka segge alatt van, sokaknál kimerül annyiban a madártartás, hogy kis kalitkában tartják, 0 mozgástérrel, reptetés nélkül, pár nélkül.
2023. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha az emberek nem szeretnék a madarat,nem lenne kíefszí...
2023. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

A madárhoz már kell egyfajta érzelmi és értelmi intelligencia.

A madár nem fogja nyaldosni a kezét, nem fog az ölébe feküdni, nem fog nyüszítve szűkölni ha a gazdi kijön a boltból mintha most latná először, egyszóval nem fog szeretetet adni. Márpedig a nagy része azért is tart ilyen állatot, hogy a szeretethiányát pótolja. Rendkívül kevés a normális kutyás/macskás, általában el van borulva az agyuk. A kicsi babájuknak tekintik. Tisztelet a kivételnek (a kezemen megszámolhatom pedig a szakmában dolgozom)

A madár annyiból más, hogy egy szabad, független lény, aki nem fogja pótolni a szeretethiányod. Hiába kerül kevesebbe a tartása. Kevésbé lehet vele bulizni, becsajozni/pasizni. Két ember kutyát sétáltat és azonnal megvan a kapcsolódási pont, vagy hogy miért szólítsa meg a másikat.

A madárnak inkább te kell adj, mint fordítva.

Normálisan is lehet tartani kutyát macskát csak az az igazság hogy megcsömöröltem már a sok ficamodott embertől.

Azért sem tartanak madarat mert fogalmuk sincs róluk. Ostoba ideges lármás tollkupacnak látják őket.

2023. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
"A madárnak inkább te kell adj, mint fordítva." Egyetértek, de ez mi den állatra igaznak kell lenni. Csak úgy sza ad latot tartani hogy neki is jó legyen. Semmilyen állatot nem szabadna ketrecben tartani. Tehát aki adni akar a madaraknak az nem zárja ketrecbe őket. Én ezt ugyanúgy betiltanám mint a kutyáknál a láncot.
2023. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan tartanak madarat, csak őket nem látod sétáltatni. Amúgy nem való mindenkinek, egzotikus állatorvost sem lehet bárhol találni.
2023. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!