Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj, mi lenne a...

Hullámos papagáj, mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi!

Éppen vigyázunk egy hullámos papagájra, pár hétig nálunk lesz.

Olvasgattam a neten, és mindenhol azt írják, hogy nem szabad egy papagájt egyedül tartani, mert depressziós lesz és hamar el is pusztul. Ez a papagáj viszont mindig is egyedül volt tartva, és már legalább 5 éves. Szóval nem pusztult el, de olyan szomorúnak, depisnek tűnik, nagyon sajnálom őt. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha orvul beszereznék neki egy társat, de nem tudom, mennyire jó ötlet lenne úgy, hogy ennyi ideig egyedül élt. Meg tudná szokni az új papagájt? Egyáltalán van olyan, mint az embereknél, hogy nem tudnak kijönni egymással a papagájok? Mit lenne a jó megoldás szerintetek?

Még egy kérdés: ha nálunk sokkal világosabb van a szobában, mint ahol lenni szokott, az baj? Zavarhatja a napfény?

Köszi a segítséget!



2023. ápr. 29. 18:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Mármint beszereznél neki egy társat úgy, hogy a gazdája nem ad engedélyt erre? Ha van esze, ott is hagyja nálad.
2023. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan hozz el madarat - simán hazahozhatsz vele fertőzést is. Ha hozol is, karanténban kell tartani és hetek múlva összeismertetni csak. És igen, van olyan h két madár nem jön jól ki, nálunk is hiába hoztam neki társat, nem kedvelik egymást. A gazda tudta nélkül ez nem jó ötlet. Engedd ki sokszor, hadd mászkáljon, repüljön, jobb kedve lesz. Adj neki változatosan enni, zöldséget, gyümölcsöt is.
2023. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gazdája is akart már neki társat, csak ő is attól fél, amitől én, hogy nem jönnek majd ki egymással.
2023. ápr. 29. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a gazdája a madárnak. Ha lesz társa, azt majd a gazdája elintézi.
2023. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát persze, csak az a baj, hogy nem intézi. Én viszont sajnálom a papagájt, és ez előbbrevaló, mint hogy arra bízzam, aki nem tud dönteni.

De ne ezen vitázzunk, a kérdésre válaszoljatok, ha kérhetem.

Egyébként sem értem mi a probléma, ha akkora hatalmas tragédia az új papagáj, akkor visszaviszem és kész. Ha a gazda tud róla és úgy nem jönnek ki, akkor is vissza kéne vinni ugyanúgy, nem értem az agóniát.

2023. ápr. 29. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Választoltam a kérdésre. Te sajnálod a papagájt, oké, de nem te vagy a gazdája, te nem hozhatsz helyette döntéseket akkor sem, ha ő teszetosza. Szerezz magadnak madarat, másét ne istápold. Azért van nálad, hogy vigyázz rá, csak rá, nem azért, hogy önkényeskedj. Ha a gazdája azt mondja oké, jöjjön, akkor nyugodtan. De anélkül ne.
2023. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a te madarad, nem a te felelősséged, nem a te döntésed, konkrétan közöd nincs hozzá. Annyit tehetsz, hogy szólsz a gazdájának, hogy társas állatot tilos egyedül tartani, legyen már annyi esze és tartsa már úgy azt a szerencsétlen állatot, ahogy kell. Egyébként össze sem tudnád ezt hozni, mivel 1.tenyésztőtől ajánlott madarat venni, nem kereskedésből, 2.az új madárnak kell 2 hét karantét, 3. a fokozatos összeszoktatás több hétbe telik, rosszabb esetben hónapokba, tehát valszeg még meg se szoknák egymást, már adhatnád vissza a hulit egyedül. Van olyan, hogy nem jönnek ki jól, de ez leginkább azért fordul elő, mert simán összezárják a 2 madarat, szoktatás nélkül, pláne, ha a kalitka is borzalmasan kicsi. A hulik meg agresszív területvédők, gyilkolni is képesek, nem szabad ezzel játszani, szóval felejtsd el ezt az egészet. A gazdája legalább kiszokta engedi repülni? Te kiengeded? Mekkora a kalitka? Gondolom nem csak az egyedültartással van probléma..
2023. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Keress egy tenyésztőt, aki hajlandó lenne esetleg választasi lehetőséget nyújtani a papagájnak. Hívd fel a gazdit mit szól hozzá.

Igen sajnos van olyan h nem jönnek ki egymással. Mindenképp 2 hét karantén kell az újnak. Addig másik szobaban, másik kalitkaban kell legyen. Aztán 2 hét múlva egy szobába kell vinni őket és folyamatosan közelíteni a 2 kalitkát. Mikor összeértek és nem bántjak egymast össze lehet nyitni. De semmiképp ne tedd be egyiket a másikhoz, mert az azonnal védi majd a területét.

2023. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké, értem, akkor ez időigényesebb projekt
2023. ápr. 29. 22:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!