Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Más is talál denevérkakit a...

Más is talál denevérkakit a párkányon? Mióta beszigetelték a házat minden nap találok kb patkány, vagy egérkaka formájú és méretű kis hosszúkás rizsszemnél többszörös méretű de hasonló formájú bogyókat. Mivel a 7. emeleten lakunk denevér, madár?

Figyelt kérdés

Minden nap söprögetem be, ma via ferratas beülővel bekapcsoltam magam a radiátorcsövekhez (nem egy életbiztosítás) és óvatosan felvételeket készítettem a redőnytok tetejéről tudomásom szerint a denevér az éjszakai állat és nem találtam ott pihenő denevéreket, üres az egész.

Azt talán lehetségesnek tartom, hogy egy madár pihenhet meg éjjel a párkányon, de annak a széklete sokkal folyósabb, nem lehet ilyen.

Az, hogy patkányok vannak vagy a szigetelés alatt, vagy valamelyik szomszéd lakásból jönnek így át azért zártam ki, mert a patkány elsősorban nem hiszem, hogy feljön a 7. emeletre, másrészt meg rengeteg kaja szokott az asztalon lenni az ablak előtt, de soha semmi sem megy rá, pedig résnyire nyitva szokott lenni.

Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy valakinek patkánya van fölöttünk és egyszerűen kiszórja a szarát az ablakon ami hozzám hullik be.

Infra kamerám nincs, a telefonomat nem fogom a párkányra rakni és valószínűleg nem is látnék semmit a sötétben. Mivel a patkányt vagy egeret kizárnám nem akarok csapdát kitenni. A denevér viszont tudtommal éjszaka aktív, egyrészt nem szoktam motoszkálást hallani a redőnytok környékén.

Szóval nem tudom. Képet is mellékelek azért. Bár a nagyját ma is lesöpörtem általában 5-8 darab ilyen szokott ott lenni általában azon a sarkon szétszórva a párkány oldalán.

[link]


Pirossal jelöltem hogy szokott kinézni amikor nincs lesöpörve.


Szóval mi ez?

Most lefújtam az egész redőnytokot dezodorral hátha az nem tetszik majd neki, de lehet, hogy kell majd vennem valami nyestriasztót. fogalmam sincs, vagy BT hangszóró és ultrahangos riasztás egész éjjel pár napig.


Más is tapasztalt ilyet? A falszigetelés előtt nem láttam ilyesmit. 10 emeletes panel amúgy.


2023. jún. 8. 18:03
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Google keresés alapján ez bizony denevérkaki.

2023. jún. 8. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát én csak annyit tudok, hogy inkább örülnék a denevéreknek, mint a legyeknek, meg a szúnyogoknak.

Inkább vegyél egy denevér odút, akaszd ki a falra, max tegyél alá újságpapírt, és lesz saját denevér kolóniád. Bár hozzám jönnének.

2023. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Könnyen meg lehet különböztetni a denevér szart, ugyanis az ha megnyomod szétporlik ( nem is kell erősen nyomni), a rágcsáló ürülék viszont kemény, azt nem tudod szétporlasztani.

Szóval húzz kesztyűt és próbáld ki!

2023. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez egér vagy patkány szar!


Még hogy denevér fos...

(((Válság van, nem tudsz róla?!)))

2023. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egér vagy patkány elmondod hogy jön fel a 7. emeletre? Vagy a szigetelés alatt csináltak maguknak járatokat? És ha patkány hogy nem jön be a kekszekre, kajákra amiket az asztalon hagyok? Ez denevér. 3: ne haragudj nem fogom nyomogatni kesztyűben sem mert most volt szemműtétem.
2023. jún. 8. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

5. Mi van, ha szem műtéted volt????? Az ég világon semmi bajod nem lesz!

De látom te már bemagyaráztad magadnak, hogy denevér, csak azt nem értem akkor minek kérdezted?!

2023. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2_es te meg jöhetsz, viheted őket.
2023. jún. 8. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Jézusom, benned egy nyomozó veszett el. Ha denevér akkor örülj neki, megeszi a szúnyogokat meg egy csomó más bogarat.
2023. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma is kaptam egy baszkföld nagy adag denevérszart a párkányomra. Akinek ez ennyire tetszik vigye már el őket innen!! köszönöm

[link]

!!!!!!!

2023. jún. 9. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!