Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A rigók miért kergették el a...

A rigók miért kergették el a fáról a baglyot?

Figyelt kérdés

Még nem láttam ilyet. Nem biztos, hogy rigók voltak, de szerintem azok.


Nagyon rikácsolt egy sárgarigó a fán. Megfigyeltem, hogy egy bagolynak rikácsolt.


Megjelent kettő szürke rigó, azok is rikácsoltak, majd neki-neki szálltak a bagolynak.


Többszöri próbálkozás után a bagoly végül elrepült.


Miért lehetett ez?


Azt nem tudtam megfigyelni, hogy milyen bagoly lehetett.



2023. júl. 6. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a közelben volt a földön egy még repülni nem tudó fióka.
2023. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz. A bagoly ragadozó a számukra és igyekeznek megszabadulni a veszélyforrástól. Nappal mikor a rigók aktívak a bagoly kába és így simán elkergetik. Ha még fészke is van a rigóknak a közelben amit védenek akkor méginkább agresszívak, kutyánaknak és macskáknak is neki mennek nemhogy baglyoknak.

Egyébként viszonylag gyakori, hogy a kisebb énekesmadarak nappal megtámadnak baglyokat és elkergetik őket.

2023. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Másnap ugyanúgy ott ült a fán a bagoly. Ennek mi az oka, hogy visszajött?
2023. júl. 7. 07:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy neki is ez az élettere. Egy kis perpatvar miatt nem fogja feladni. Máshol is élnek énekesmadarak, amik idônként elhajtják, nemigen talál olyan helyet, ahol nem lesz ilyen.
2023. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bagoly volt?
2023. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos. Világos, fehéres hamu szürke volt. Csak az alját láttam. Olyan volt mint egy kis gombolyag.
2023. júl. 9. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem lehet hogy kuvik volt?:

[link]

2023. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De, kuvik. 100%
2023. júl. 24. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!