Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktassam kézhez a...

Hogy szoktassam kézhez a papagájomat?

Figyelt kérdés
Már több mint három éve meg van. Azóta egy szobában lakunk. Meg is szokott, amikor haza érek és hallja a hangomat kiabálni kezd, amíg nem érek a szobába, és le nem ülök mellé. (A kalitkája az irró asztalom és az ágyam között van.) Kézből elfogad kaját, ezt is sokáig tartott elérni. Hozzá is ér a kezemhez, de ha én mozdulok felé elmenekül. Egyszerűen nem érhetek hozzá, és kaját is csak akkor fogad el a kezemből ha a megszokott módon adom neki. Ha a tenyerem közepén van nem veszi el. Az pedig kizárt, hogy ráálljon.

2023. nov. 4. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiszoktad engedni repülni? Milyen időközönként? Ha kint van, mennyire fél tőled? Miért van egyedül?
2023. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kint van, ha rá tudom venni hogy kijöjjön. Ha nyitva hagyom a ketrec ajtaját általában bent marad. Max akkor jön ki ha kajával kicsalogatom, vagy a macskám is a szobában van. (Valamiért szeretik egymást.) Volt párja, de már akkor beteg volt amikor megvettem. Atkás is volt, és sokáig külön voltak zárva. Őt hamar kézhez is szoktattam.
nov. 8. 15:34
 3/5 anonim válasza:
Milyen fajta papagájról beszélünk?
nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tűzfarkú pyrhurra
nov. 24. 17:00
 5/5 anonim válasza:
Hát igen, ez a fajta nem a legbarátságosabbak közé tartozik, gondolom már akkor vetted mikor nagyobb volt ugye? Ha már azt mondod hogy volt párja, akkor nem is lesz soha annyira kézhez szokott. Azt kell tudni igazából minden madár fajról hogy ha kiskorában a gazdája kézzel etette és úgy hoztad el tőle akkor barátságos lesz és mászkál rajtad. De így hogy volt neki párja nagyobb korában hoztad el, így soha nem lesz annyira kezes hogy meg bird esetleg simogatni. Elfogadja a kaját eltűr de nem fogod tudni simogatni.
nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!