Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most akkor hogy is van ez ??

Most akkor hogy is van ez ??

Figyelt kérdés
Már sok helyen utána olvastam egy ahogy észre vettem nagyon megosztó ez a téma. Én szeretnék venni papagájt majd a jövőben de én egyet szeretnék így hát utána olvastam hogy is érdemes tartania a nimfa papagájt sok helyen leírtak hogy társas lények ! mindenképpen párban kell tartani ! különben depresszió lesz ! Stb Viszont sok olyant is olvastam hogy már meg van a papagájuk (legalább 10 éve)és hogy nem volt semmi baja meg jól meg van a gazdival
2023. nov. 6. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Társas állatot nem tartunk egyedül, ahogy magányos állatot sem tartunk párban. Ilyen egyszerű. Ha ettől eltérsz, bizony lehet probléma, társas állat esetén (pl.papagájok) depresszió, öncsonkítás, magányos állatok esetén (pl.hörcsög) vérfürdő. Egyik sem játék és nem szabad elfelejteni, hogy ezek élő, érző lények, nem dísztárgyak.
2023. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Társas állatok, ez tény. Az egy dolog ,hogy szerencsés esetekben megelégszenek csak a gazdi jelenlétével, foglalkozásával. Kicsit drasztikus példa, de kutyából is van olyan amelyik eléldegélt “boldogan” 10-20 évig méteres láncon s soha nem látott a kapun kívülre. Viszont ez könnyen belátható ,hogy nem a legjobb. Márpedig ha a legjobbat akarod az állatodnak (miért is tennél másképp) akkor figyelembe veszed az igényeit s igazodsz hozzuk. Társas állatok esetében úgy ,hogy elsősorban egynél több egyedben gondolkodsz.
2023. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg jobb párban, de egy ideig kibírják egyedül ha sokat foglalkozol vele. Én vettem egy pár papagájt. Mint kiderült a tojó atkás volt így külön kellett tartanom őket kb egy évig. Semmi baja nem lett a hímnek de napi 16 órát legalább vele voltam ha passzívvan is. Utánna két évig párban voltak, most nyolc hónapja meghalt a tojó. A hím viszont semmi jelét nem mutatja annak hogy szomorú. Persze sokat van vele foglalkozva. Tehát tarthatsz egyedül ha nagyon muszáj, de foglalkozz vele. Persze párba a legjobb.
nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!