Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Társasházban élő madárbarátok,...

Társasházban élő madárbarátok, ti ezt hogy oldjátok meg a téli madáretetésnél?

Figyelt kérdés
Ha etetitek télen a madarakat hogy oldjátok meg, hogy ne "kapjon belőle" az alsó szomszéd vagy ne legyen olyan az egesz erkély. A kiszóródó magra gondolok, ill. az ürülékre. MME oldalán a fecske pelenkát írják, de további praktikákat is szívesen olvasnék.
nov. 16. 08:25
 1/3 Kitana. ***** válasza:
100%
Én egyelőre csak a klíma kültéri egységére raktam ki a magokat egy tányéron, onnan nem szóródik le, ha kakilnak, le tudom törölni. De nem tudom, eszik-e, vagy csak a szél fújta szét :D Pár napja van csak kint, még gondolkodom, hogy van-e jobb megoldás. Korlátra rögzíteni nem akartam, mivel tavasszal is bejöttek az erkélyre a műfűről felszedni ami fészekhez kellett nekik, gondoltam a kaját is megtalálják bentebb is.
nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Erre tuti megoldás nincs szerintem, mert madara válogatja, hogy és hol esznek. A verebeim pofátlan módon beülnek az etetőbe, amit nem megesznek, azt szétdobálják, a cinke meg csak beröppen, elvisz egy magot és arréb telepedve megeszi, a szajkó meg beszól a konyhaablakon, ha elfelejtettem pótolni a földimogyoróját...

Ilyen esetben egy vagy több megértő alsószomszéd a nyerő, aki egy csokiért vagy egy "Bocsánat!"-ért elnézi a dolgot. Ha hasonló madarkedvelők, akkor még jobb a helyzet.

nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Használj ilyesmit, ebbe nem tudnak beleülni, ami kipereg is a tányérkába pereg. Ez mondjuk drága, de némi kreativitással forintokból össze tudsz hozni egyet.


[link]

nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!