Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudok tenni, hogy ne...

Mit tudok tenni, hogy ne repüljenek az ablaknak a madarak?

Figyelt kérdés

Már 3 alkalommal (egy héten belül) repültek madarak az ablaknak. Sajnálom őket, kettő nem is élte túl. Őszintén, kicsit attól is tartok, hogy az ablakban is kárt tesznek... Nagyon hangos, amikor neki repülnek.


Mit tudok tenni?



dec. 31. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk matricázd fel.


Milyen ablakod van, aminek annyi madár nekirepül? 😶

Mi lehet a madarak problémája?

Túl magasan van, esetleg olyan szögben süt rá a nap, hogy elvakítja őket?

Az okot nem tudod megszüntetni?

dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szúnyogháló?


Korábban nem volt ilyen? Milyen madár?

dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Kinyitod. :)
dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A ragadozómadár-sziluett egy urban legend, nem működik.

Mióta hasztalan próbáltam lemezből kivágott, nagyjából szín- és méretazonos, lengő sziluettel elijeszteni seregélyeket, azóta tudom.

De idén tavasszal csináltam egy végső próbát. Őszapópár költözött a kertünkben, előtte még csak képen láttam ilyen madarakat. A tükröződő üvegben látták magukat, és felváltva repültek neki az "ellenségnek", naponta többször félórán át, kb. egy hónapig kopogtak a konyhaablakon.

Pár nap után a neten kerestem egy klasszikus formában repülő vércsét, ami ugye eszi az őszapókat. Kinyomtattam szép színesben, életnagyságban. Felragasztottam az ablakra kívülre, és becsuktam. Szó szerint 1 percen belül folytatódtak a támadások, csak az volt a különbség, hogy a koppanás után a madarak belekapaszkodtak pár másodpercre a felragasztott papírba, hogy ne essenek le.

Esetleg valami nagy méretű felragasztott sötét dolog lehet hasznos abban az esetben, ha azért mennek neki a madarak az ablaknak, mert az üveg csillogása elvakítja őket. Az elvakítás szerintem csak reggel vagy napnyugta táján lehet, mikor lentről süt a nap, és pont a madarak felé tükröződik. Ehhez keleti vagy nyugati ablak kell.

dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nyáron költöztünk ide, ez most kezdődött a téli hónapokban.

Szerintem pont az a probléma, nem süt ide a nap egyáltalán, ezért tükröződik az ablak.

Egyébként 2 méter magas, közel 4 méter széles ablakok vannak a terasznál, ebből kettő nyitható.

Szerintem a tükröződést kéne megszüntetni, azt olvastam, ez probléma lehet, de nem tudom mit tehetnék ellene.

A szúnyogháló tavasszal kerül fel, de addig elég sok madár lesz áldozat, ha ez így folytatódik. :(

Egyébként ez mindig délelőtt történik, így abban lehet valami, hogy akkor olyanok a fényviszonyok, ami őket megzavarja.

dec. 31. 15:53
 6/16 A kérdező kommentje:

Illetve azt kihagytam, hogy a telkünkön van egy nagyon magas fa, azon ücsörögnek, onnan repülhetnek neki az ablaknak.

Fekete rigók az áldozatok egyébként.

dec. 31. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elélógatni valamit, akár régi CD-lemezeket nem lehetne?...
dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha a terasz mögött van ez az ablak, akkor teraszra nem tudsz kikötni zsinegeket, ami az útjukat állja?
dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Függőleges vonalak, holnap megírom.

Búék!

dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Függőleges matricacsíkok az ablakra kívülről?
jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!