Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vannak viszonylag olcsó...

Vannak viszonylag olcsó mesterséges madárodúk, amit használnak is a madarak?

Figyelt kérdés

Igen, barkácsolhatnék én is olcsóbban, ha lenne türelmem meg eszközeim, de nincs. Így marad a készen vásárolt.

Pl. [link] ilyesmik.

Milyen magasra kell rakni, merre nézzen a röpnyílás, ha lefestem színesre, akkor is használatba veszik vajon, nem lesz túl mű hatása számukra? Próbaképp 3-at szeretnék telepíteni a kertbe, akár különböző méretűeket. Mikor érdemes kirakni, kora tavasszal? Főleg tapasztalatokat szeretnék olvasni, akinél vannak mesterséges odúk és be is költöztek a madarak. Most télen etetem őket, van cinege, vörösbegy, tengelic, rengeteg veréb, feketerigó, egy szajkó pár, és harkályok (bár ők gondolom nem szorulnak odúra). Nyáron láttam búbos bankát, barázdabillegetőt, rozsdafarkút is errefelé.


jan. 12. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyen minél természetesebb anyagokból, nem kell lakkozni vagy pácolni a fát, csak a teteje legyen vízhatlan az a lényeg. Olyan magasra tegyed, amit elérsz még létrával vagy le tudod szedni (3 méter körül), érdemes kipucolni a költési időszak előtt illetve ha már kirepültek a kicsik, mert a szülők szeretnek behúzódni télire és nem szeretnek a kakis büdös mohába beleülni.
jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és akár most télen is kiteheted, ha nagyon hidegek lesznek, bebújnak a madarak éjszakára.
jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondold meg, milyen madárnak szeretnéd (van-e egyáltalán olyan madár a környéken), és ahhoz milyen méretű kell, beleértve a röpnyílás átmérőjét. Amit linkeltél, cinkének jó lenne, ők szinte minden szűk lyukba beköltöznek, de tényleg a nyílás méretétől függ. Kékcinegének kell a legkisebb, széncinegének valamivel szélesebb, a még szélesebbe a veréb is belefér. Viszont ha túl széles, akkor a kisebb testű madarak esetleg már nem érzik biztonságosnak.

Én a Magyar Madártani Egyesület honalpjáról rendeltem széncinegének valót, mert nálunk abból van sok. Szerettek is benne fészkelni. Viszont amelyiknek üvegből van a hátulja, abba egyelőre nem mentek bele, akkor sem, ha letakartam és ablak helyett áttettem a ház melletti fára - nem tudom, hogy az odúval volt bajuk, vagy talán a ház közelsége miatt. Jövőre megpróbálom más helyre tenni.

jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Néztem még egyszer a linket, ez szerintem nem nyitható. Évente kb. a feléig megrakják fészekanyaggal, emellett élősködők is beköltözhetnek, sőt lódarázs is. Az elhullott fiókát a cinke nem dobja ki, hanem betemeti/betapossák a többiek az alomba. Mindenképpen ki kell takarítani évente legalább egyszer.
jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vörösbegynek nem ilyen odú kell, feketerigónak megint más fajta.

[link]

A vörösbegynek valóba nekem több éven keresztül sem költöztek be, igaz nálunk kevés a vörösbegy, de azért vannak. Orgonabokorba tettem, talán nem volt elég védett helyen.

jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tavaly enyhe volt a tél, a cinegék már februárban elkezdték a fészkelést.
jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Széncinege és rozsdafarkúnak nincsenek nagy igényei. Ezek sokszor akár postaládába vagy virágcserépbe is költenek.

Így elsőre ezekkel próbálkoznék, hogy legyen sikerélmény.

Széncinkének B, házi rozsdafarkúnak C típusú odú a jó.


A nyílás ne az uralkodó széliránnyal szemben legyen, így általában DK irány a legjobb és macskák és más ragadozók ne tudják megközelíteni.

Bármikor kirakhatod, legkésőbb februárban már érdemes, hogy legyen idejük megtalálni.

A költés után érdemes kitakarítani. Egy évben akár 2-3x is költhetnek a cinkék, ha hosszú a nyár.

jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!