Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet testközelből megnézn...

Hol lehet testközelből megnézni/ megsimogatni egy ara papagájt?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta iszonyatosan tetszenek, nagyon megnéznék egyszer egyet élőben.
jan. 27. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Facebook papagájos csoportokban érdeklődj.

Azon kívül egyszer párommal voltunk egy vadasparkban, ott igaz rácson keresztül de meg tudtuk etetni, picit simogatni a papagájokat.

jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatkertekben, madárparkokban. Viszont megsimogatni nem valószínű, hogy engedik, mert veszélyes tud lenni, hatalmasat csíp, így nem nyúlkálhatsz csak úgy be hozzá. Szokott lenni még sétányokon (pl Siófok) "papagájos ember", ott lehet, hogy engedik a simogatást, de azoknak a madaraknak nem túl jó élete van, rossz rájuk nézni. Esetleg vedd fel egy ara tenyésztővel a kapcsolatot, van, aki jófej és vállal ilyesmit.
jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne símogasd őket nem szeretik, etesd őket és beszélj hozzájuk, azt szeretik

Nagyon kényes a madár a tollára azzal repül vagy az borítja a testét, a madarak legtöbbje rühelli ha hozzáérnek

Még a verebek is a pocsolyában fetrengenek és fürdenek nyáron meg a porban, hogy a tollaikat tisztán tartsák

jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard megsimogatni ismeretlenül. Engem csípett már meg ara papagáj, két évig látszott a nyoma.
jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az Arapapagáj csak a gazdájában bízik meg annyira, hogy megsimogathassa, egyébként meg csípésrend van, ami nem hiszem, hogy szerencsés dolog egy olyan madárnál amelyik kókuszdiót tud a csőrével feltörni! Ha minden áron simogatni szeretnél arapapagájt akkor szerintem tenyésztőnél próbálkozz, fiókával...
jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán szeretik, akár lecsíphetik az ujjadat is. Keress valakit, akinek van és barátkozzatok össze előtte. Kicsit olyasmi mint egy Hipogriff..
jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!