Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak tudják, hogy valaki...

A madarak tudják, hogy valaki szándékosan eteti-itatja őket?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy a madáretetőbe a kaja és a cinkegolyó itt-ott nem véletlenül kerül ki. Szerintetek tudják? Köszönöm a válaszokat!
márc. 12. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen , sőt a cinkék igen erőszakosan csiripelnek ha mégsem viszek kaját az etetőbe . madarak nem hülyék
márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem március/áprilistól októberig nincs cinke, tengelic, zöldike a kertben, soha nem láttam egyet sem. Verebek, rozsdafarkúak minden évben vannak.

Viszont elkezd hűvösebb lenni, akkor a cinkék megjelennek nálam. Ülnek az orgonabokron, cseresznyefán és csipognak. November elején, ha már hideg van, akkor rakom ki a golyókat, etetőket.

Február közepén, március elején pedig szedem be őket. Akkor ők is eltűnnek.


Jó pár éve rakok ki etetőt. Először csak néhány szén- és kékcinke, meg veréb volt.

Utána társultak a zöldikék, csízek. Majd jöttek a tengelicek is. Ők állandó vendégek

Egyik évben láttam meggyvágót, őszapókat. Idén végre megjelent egy csuszka is.

márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én viszek az etetőbe magot, ott ülnek a közeli fán.

Amint beléptem a lakásba, már meg is rohamozzák az etetőt.

márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Naná. Az én etetőm olyan, hogy le kell vennem, ha meg akarom tölteni. Ahogy tettem fel még a kezemben volt, amikor az első cinke már "rárabolt"!
márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is így van télen: ahogy állok be a kocsival az udvarba, már gyülekeznek. Szerintem az autómat simán felismerik. 😁
márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudják, igen.

Az egyik ismerősöm telente eteti a madarakat. Szokta mondani, hogy van két-három madár, aki szól a pincérnek, vagyis neki, ha elfogy az étel. Úgy szólnak, hogy kopogtatnak az ablakon. Nemsokára érkezik az ismerősöm az újabb adaggal.

márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt a sebesült madarak is idejönnek. Néha mintha egymásnak ajánlanának.

Sokkal többet tudnak mint amennyit mi gondolunk.

A vetési varjak pl.képesek "ajándékokat" hozni ha eteted hálából.

márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!