Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek ha találtam egy...

Mit tegyek ha találtam egy fekete rigó tojás?

Figyelt kérdés
A neten nem találtam semmit így jómagam elővettem egybefűtes üveget tettem bele egy nájlonzacskót abba bele papírzsebkendőket majd a tetejére egy nikecellel szigetelt tetőt. A kérdésem az lenne hogy van-e esély hogy ki kell a tojás? Illetve hogy jó ez a megoldás amit idáig tettem vagy nem? A válaszokat előre is köszönöm!

márc. 30. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Jól csináltad
Ha nem találtál fészket jól csináltad
Hülyeséget csináltál
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem jó, nem hogy a megfelelő hőmérséklet nincs meg, de még oxigénhez sem jut a tojás.


A baromfikeltetés bonyolultabb dolog ennél, és egy vadmadár tojása nem jó alany a gyakorláshoz. Eleve a kikelt fiókát de tudnád óránként etetni.

márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Tedd vissza abba a fészekbe ahonnan kieshetett. Nézz körül a megtalálás helyén.
márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
De honnét jutott eszedbe ez az orbitális baromság?
márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha már dúsztod sincs a keltetésről, legalább a netet fellapozhattad volna! Nekem van keltetőm, de egy pici tojás végett totál veszteséges lett volna bekapcsolni, kisebbe talán. A fészekbe vissza ha lehet!
márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Tojás kiesik a fészekből és egyben marad?Abszolút hihető.

1.Ne vigyél haza random tojást,állatot,nem vagy ace ventura

2.lehet okkal paterolta ki az anyamadár,ők tudják ha valamelyik tojás nem életképes.

márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
51%
Jó nagy hulyeseget csinaltal.
márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Darius- ***** válasza:
57%
Itt volt a mi falunkban olyan eset állítólag, hogy a tyúk kikeltette a valamilyen madarat.
márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tedd a fészekbe ahol találtad. 99.9% hogy nem "kell" ki. És ha megis vmi csoda folytán kikellne, elpusztulna mert nem tudod felnevelni.
márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Megjegyezném:a rajzfilmekben látottaktól eltérően egy tojás nem szokott spontán kiesni a fészekből és elszaladni.

-ha a szél a tettes,az egész fészeknek annyi,nincs hova visszatenni.

-ha kakukk lökte ki a fészekből,visszarakjuk a kakukk alá?

-ha a mama lökte ki,okkal tette,tudja mit csinál

márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Imádom hogy beszolni tudtok de segíteni nem. Én is selytem hogy nem fog kikelni. De meg szeretném próbálni. Mégis mit kellett volna tennem? Otthagyni? Nem találtam fészket. Szerintetek hogy van esélye túlélni? Másik keltetőt építsek?

márc. 31. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!