Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megfejthető-e a madarak...

Nicola73 kérdése:

Megfejthető-e a madarak énekének jelentése ?

Figyelt kérdés
Van most tavasszal nálunk ilyen egysípú madár. Megfigyeltem hogy 2 és 6 között sípol. Ha például 4-et sípolt akkor utána mindig 4 jött aztán 2 majd 3 valahogy így. Lehet hogy ez egy kódolás aminek van jelentése vagy csak egyszerűen így hívja a párját vagy üzen a többi madárnak ?

ápr. 5. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez valami olyant magyaráz hogy az okos amerikaiak szerint a madarak nem igaziak hanem robotok. Olvasgatom az oldalt azért lehet hogy találok valami okosabbat is rajta.
ápr. 5. 15:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja ha jobban megfigyelem akkor az amerikaiak robotmadarakat gyártottak. Biztos az igaziak viselkedésére voltak kiváncsiak. De ez még a 80-as években volt azóta biztos sokat fejlődhetett a "madártudomány".
ápr. 5. 15:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Na jó hogy megtanultam angolul. Egy másik videóban az "öreg szaki" azt magyarázza hogy a CIA-hoz került ahol kitalálták hogy az igazi madarakat méreggel elpusztítják és madárdrónokat gyártanak a helyükre amivel az embereket megfigyelhetik. De még mindig azt nem értem hol van itt az etológia vagyis az állatok viselkedésének megfigyelése. Ez inkább vandalizmus és beavatkozás Isten teremtésművébe.
ápr. 5. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagytok semmik, kérdező és 1-es...
ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

A madarak éneke teritórium kijelölésére szolgál, ameddig hallatszik , addig az övé a terület. Az énekek fajra jellemzőek, de az egyedek valamennyire eltérően, egyénien énekelnek.

Az egyes részek ismétlése nem jelent semmilyen kódot, csak az adott madárnál/madárfajnál igy alakult ki.

De van sok olyan madárfaj is, amelyik utánoz, másik madarak énekét (meg egyéb hangokat) eltanul, és ezekböl állít össze egy egyéni éneket.

ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak vicceltem, ahogy a Birds arent real alapítója is, arra próbáltam volna csak rávilágítani, hogy ezt a fajta kezdetleges kommunikációt ne akard lefordítani :)
ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!