Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pintyeket meg lehet tanítani...

A pintyeket meg lehet tanítania szobatisztaságra és hogy kézhez szokjon, vagyis, mondjuk a vállamon üljön? Vagy. hogy ne repüljön ki a nyitott ablakon? Szeretnék pintyet, de nem akarom egész nap bezárva tartani.

Figyelt kérdés
ápr. 21. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szobatiszta nem lesz, de kézhez tudod szoktatni. Viszont a nyitott ablakon minden esélye megvan, hogy kirepül, felesleges kockáztatni.
ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
egy madár sosem lesz szobatiszta.nem tudják szabályozni az ürítést.ha nyitott ablaknál akarsz madarat tartani,akkor az ne papagáj féle legyen,hanem mondjuk cinege,rigó,amit te nevelsz fel fióka kora óta.így lesz egy ki-be járós madarad ami nálad is jól érzi magát,és a szabadban is.
ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen madarat nem lehet szobatisztaságra tanítani. Más az egész emésztőrendszerük, metabolizmusuk.
ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
ápr. 21. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

És az ablak..figyeln, vegyél inkább hüllőt. Bár a kérdésed alapján neked semmilyen állat nem való. Csak a saját elvárásaid vannak szem előtt. Az állattartás kicsit olyan mint a gyereknevelés. A gyerek igényeit figyelembe kell venni és lemondani bizonyos szinten a saját kényelmedről.

Nem neked valók a madarak! A pintyek végképp nem!

Kérlek ne javasoljatok neki vadmadarakat sem. Amúgy meg a facebook videók nagy részével ellentétben a vadmadarak elvadulnak akkor is, ha fiókaként kerülnek hozzád. Illetve az a helyes, ha úgy neveled őket, hogy vadak legyenek. Mivel 10 évig madármentéssel foglalkoztam van egy kis rálátásom.

A sok cuki videó az emberek önzéséből fakad. Soha nem volt olyan fiókám aki ne repült volna el a pcsába mikor eljött az ideje.

Kérdező, kérlek gondold át a dolgot. Nem való neked madár.

És mindjárt jön a faszi a tizenx éves galambjával, de az egy pinttyel nem működik.

ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot! Én csak azért akartam akár nyitott ablaknál tartani madarat, hogy röpképes legyen és ne legyen lusta! Ennyi! Nem vagyok állatkínzó, ezért akartam szabadon tartani nem pedig egy kalitkában a magam örömére!
ápr. 21. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Napi szobai reptetessel siman tarthatsz))
ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 25. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Postagalambot tarthatsz, az visszajön. Hogy mennyire szokik kézhez, azt nem tudom. Viszont ha kijárós, akkor bármikor elkaphatja valami.
ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 26. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!