Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha élnének Maurícsziusz...

Ha élnének Maurícsziusz dodói, ennél belőlük egyet?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ki az a Maurícsziusz?
ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ázsiai szigetország!
ápr. 27. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Mármint Mauritius?

Vagy a Fantasztikus Mauríciusz mesére gondoltál?

[link]

Bár azok szerintem patkányok, nem dodók, bár érdekes lenne egy patkánysütés miközben elátkoznak téged 3 nyelven ahogy sülnek.


Ha simán a madárra gondoltál, természetesen, ha volna rá lehetőségem kipróbálnám, de nem hinném hogy nagyon különbözne egy itthoni fácántól, vagy egy szabadtartású, izmosabb pulykától.

ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha lenne rá lehetőségem, akkor persze. Én úgy vagyok vele hogy csigán kívül mindent kipróbálnék. Ha étterembe megyek, akkor is mindig igyekszem olyan dolgokat rendelni ami extrémebb. Cápauszony leves, tengeri sün, béka... A dodó még csak nem is számítana különlegesnek, szárnyasokat amúgy is eszi a legtöbb ember.
ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
96%
Talán. De pl. strucc meg emuhús kóstolásra sem vágyom, esetleg ha valahol megkínálnának, kipróbálnám.
ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még élnének is veszélyeztetett faj lennének, hiszen egyetlen kis sziget endemizmusai. Tehát nem.


(Persze, ha valaki tenyésztésbe fogná és így már nem lenne természetvédelmi akadálya, akkor nem zárnám ki hogy megkóstolnám, ámbár alapvetően már vegetáriánus vagyok. Korábban struccot, krokodilt, kengurut, izlandi erjesztett cápát és mindenféle tengeri herkentyűt már ettem, de az az igazság, hogy nem találtam egyik különlegességet sem számottevő gasztronómiai élménynek, mondjuk egy jól sikerült rakottkrumplihoz, öntöttkarfiolhoz, vagy pláne töltöttkáposztához képest.)

ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egyet, hanem többet is megennék, ha a körülmények kényszerítenének.

Ha csak az az egy lenne a világon, úgysem érne semmit.

Géneket talán már a nyárson sült dodó eldobált csontjaiból is ki lehet nyerni, és előállítani belőle egy új egyedet.

máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!