Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek így megoldható...

Szerintetek így megoldható lehet 2 papagáj szállítása?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni 2 hullámos papagájt. A várostól 20 percre (ha nagy a forgalom 30 percre) lakok, kocsival mennék értük. Olvastam hogy belerakják őket kis dobozba, az lenne a tervem hogy egy nagyobb kosarat kitömök sálakkal vagy egyebekkel, oda berakom őket “kitámasztva” úgymond és a kosarat rögzítem az anyósülésre.

Mivel nagy kalitkát vettem nekik, nem fér bele a kocsiba vagy ha be is férne az nagyon macerás megoldás lenne.

Így nem lenne akkora gáz?



máj. 13. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Felejtsd el a sálakat, meg a osarat. Szerezz egy cipősdobozt, furja 2-2 lyukat minden oldalára, és kész. Ted bele a hulikat, és annyi. Nem kell túlmisztifikálni a szállítást. A sál, meg mitudom én milyen szövetekbe beleragad a lábujjuk és megsérülhetnek.

Beleteszed a dobozba, leteszed a lábtérhez, és kész. Nem lesz semmi bajuk fél órát bőven kibírnak.

máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Bocs az elütésért, nem olvastam át, mielőtt elküldtem volna...


Amúgy furdal a kiváncsiság, hogy amúgy mit is akarsz kitámasztani? Most szobrokat szállítasz, vagy élő, izgő-mozgó lényeket?

máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Felejtsd el! A sálba beleakad a körmük, kitörik még a lábukat is az ijedtségtől. Zárt madárhordozót vegyél. A hordozó azért jó, mert nem tud benne megsérülni a madár, nem tud csapkodni stb. Ha nem tudsz beszerezni hirtelen, akkor meg kisebb kalitkát vegyél. Kosár semmiképp sem jó, doboz sem ajánlott, nem biztonságos.
máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem a sálba akartam őket rakni, hanem azzal akartam kitámasztani a dobozt amiben vannak, csak biztonságból. Természetesen a madarak dobozban lesznek.

De köszönöm a válaszokat!

Azért szerettem volna így megoldani mert egyedül mennék, kocsival és nem akarom hogy rázkódjanak.

máj. 13. 15:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg kicsit hülyén fogalmaztam meg, bocsánat!
máj. 13. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A rázkódástól nem lesz bajuk, és a dobozban (amit adnak) jó helyük lesz. Tedd a padlóra a dobozokat, és akkor hirtelen fékezésnél sem esnek le az ülésről. De igazából ennyi. 30 perc nem gond a dobozban, csak ne legyen nagyon meleg az autóban.
máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm!
máj. 13. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Sötétben kell lenniük a madarak sötétben nyugton maradnak és ne a napra tedd a dobozukat.
máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!