Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kismadárkát találtam ami...

Kismadárkát találtam ami kiesett a fészekből, mivel kell etetni? Sürgős

Figyelt kérdés

Szerencse, hogy a kutya meg nem fogta, a nagymamám el akarja engedni, mert azt hiszi, hogy vissza tud repülni a fészkébe.

Egyszer már volt ilyen, tesóm szalonnával etetett egy kismadarat, de az nem volt jó étel neki, szegény megdöglött.


Azon gondolkodtam, hogy tojást főzök neki, főtt tojást ehet nem?

A kismadár a fészekbe, mondjuk hogyan jut vízhez?

Gondolom valamibe vizet is kellene neki adni.


máj. 17. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
en ugy tudom ha mar egyszer kiesett hiaba rakod vissza az anyja nem fogja elfogadni. a legjobb ha adsz neki kicsi vizet, es holnap beviszed egy allatorvoshoz.
máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Milyen fajta madár?

Rigófióka fészekhagyó. A szülők etetik a földön, alacsonyabb ágakon ugráló fiókákat.

Nálunk a rozsdafarkú fiókák is elhagyták a fészket és a kertben szétszóródva csipognak a szülőknek kajáért.

Szóval nem biztos, hogy meg kell menteni.

máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Vizet ne adj!! Más az anatómiàjuk, a csőrébe juttatott víz a légcsövébe kerülhet, amitől megfulladhat.

Vedd fel a kapcsolatot egy madármentő szervezettel. Be tudod azonosítani milyen faj? Sok fajnál részleges fészekhagyók a fiókák. Nem kiesnek, csak hamarabb hagyják el a fészket, minthogy repülni tudnának, a szülő továbbra is eteti, nincs szüksége megmentésre.

máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A nagymamám azt mondja, hogy ez rozsdafark, én nem értek hozzá, nagymamám tudja szerintem valamennyire. Igazából nagymamám fogta meg, mert az eső elől bejött a fedett részre. Ha annyira életképes lenne, nem hagyta volna magát megfogni, félek elengedni, nehogy a kutya megfogja.
máj. 17. 21:07
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Akkor annyit tehetsz, hogy éjszakára nyugton hagyod. Ha reggel még életben van, akkor felrakod egy faágra, vagy alacsonyabb tetőre, hogy a szülei megtalálják.

Valószínűleg messzebb került (szél is elsodorhatta) a fészektől és fázott, ezért lehetett megfogni.

máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Lisztkukac lenne jó, nincs a környéken valami pecás?

Amúgy meg, de, ilyenkor fel kell tenni egy ágra ott, ahol találtad és messziről figyelni egy fél órán át, hogy jön-e a szülő etetni. A már tollas fióka gyakran elhagyja a fészket, de még a szülei etetik és repülni is csak tanul. Azért tudtad megfogni.

máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Nappal mindenképpen engedd el!
máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Helyileg hol van. Facebook MADÁRMENTÉS csoport. Helység és fénykép.

Igen, a szalonnától kínhalállal elpusztulnak.

Főtt tojást kaphat de csak addig, amíg tapasztalt hozzáértő kezébe adjátok. Ami már holnap délig meg kellene történjen.

máj. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pecást ne emlegessetek mert onnan csontkukacot fog venni ami előfordulhat h kirágja magát a madárból, nagyon magas az ammóniatartalma és fertőzéseket terjeszt.

CSONTKUKACOT NE!

Lisztkukac kellene de még azt sem tudjuk rovar v magevő. Ha nagymamád tippel az még nem 100%.

Ne itassátok vízzel max.az ujjad hegyén egy vízcseppet tarts a csőréhez és benyammogja.

Írd már meg hol van!

Remélem az országban.

máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kiszökött a ketrecből amibe beletettük.

Kinyitottuk a szobának az ablakját, hátha majd kirepül rajta.


Legutóbb mikor benéztem ott ült a szekrénynek a tetején elérhetetlen magasságban, majd elkezdett összevissza repkedni a szobában. De ez jó hír, hogy tud repülni, mert az azt jelenti, hogy életképes. Most ki van nyitva az ablak, hogy kirepülhessen.

máj. 18. 11:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!