Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az elmúlt hónapokban tapasztal...

Az elmúlt hónapokban tapasztalt világméretű madárhullásnak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 13:19
 1/9 Platypus ***** válasza:
100%
Leginkább az, hogy a világméretű sajtó elkezdett odafigyelni a madarakra. Madárhullások mindig is voltak, ha az egész földet vesszük figyelembe, akkor elég gyakorinak is mondható jelenség. Csak eddig az ornitológusokon kívül senkit se érdekelt. Ha a híreket figyelted, akkor mindegyik madárhullásnak megvolt az oka, és nem sok közös volt a különböző esetekben. Alapvetően nem tesz jót egy madárrajnak, ha tűzijátékot lőnek a közepébe.
2011. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én most nem a szilveszteriről beszélek, hanem január közepén és végén is volt szerte a világban.
2011. febr. 17. 13:29
 3/9 tetris ***** válasza:
Nekem az a legfurcsább az egészben, hogy mindig csak egyféle madár potyog az égből. Van, hogy rigók esnek, van hogy varjak. De vegyesen sohasem Na, erre adjon választ valaki!
2011. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez még fel sem tünt.
2011. febr. 17. 13:33
 5/9 Platypus ***** válasza:
A szilveszteri volt az oka, hogy a jelenség a sajtó figyelmébe került. Azóta szenzáció az ilyesmi, azelőtt észre se vették, pedig sajnos nem volt eddig sem ritkaság. A tél mindig is veszélyes volt a madarakra, egész rajok szoktak megfagyni, viharba keveredni, éhenhalni és ilyesmik. Az, hogy mindig egyféle madár hullik, az azért van, mert nem állnak vegyesen rajba, más fajokkal szemben agresszívek. Rigó a rigóval, varjú a varjúval repül. És nagy tömegben, együtt mozognak, ezért pusztulnak el együtt, ha történik valami.
2011. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem rendezném ezt le ilyen könnyen. A legelső eset ha jól emlékszem jan. 1-jén volt, ami azt jelenti, hogy a tüzijátékos teória még meg is állná a helyét. Csakhogy... Ez max. akkor lehetne helyes teória szerintem, ha 1-jén pontosan 0 óra 0 perckor lötték volna fel az összes tüzijátékot abban a térségben, ahol ez az eset volt. De ennek azért vajmi kevés az esélye, lássuk be. Vagyis ez azt jelenti, hogy hacsak nem voltak süketek azok a madarak, akkor az első néhány lövés után szépen arrébrepültek, még mielőtt a nagyobb tüzijátékok elkezdődtek volna. Ez persze még nem zárja ki azt, hogy hirtelen megijedtek és esetleg nekirepültek valaminek, de azért az is különös, hogy egyetlen túlélő vagy egyáltalán haldokló madarat sem találtak. Annak pedig, hogy egy többszázas madárraj minden egyes egyede egyszerre elpusztul, hát szerintem kicsi az esélye. Továbbá az elsejei tömeges pusztulás még akár írható is a tüzijátékok számlájára, azonban napokkal később is tapasztaltak hasonlót a világ különböző tájain. Amikről hírek érkeztek: 1. Beepe város, Arkansa, USA, 5000 madár

2. Baton Rouge város, Louisiana állam, USA, 450 madár

3. Falköping, Svédország, 50-100 madár

Aztán találtak még Olaszországban, Romániában is madarakat. [link]

A romániai esetre egy magyarázat: [link]


Meg hogyha nekirepültek fáknak és épületeknek, akkor nem a fák, illetve épületek tövében kéne lenniük a tetemeknek? Vagy olyan rugalmasak azok a madarak, hogy visszapattantak? Mert pl. Svédországban az út közepén voltak.

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy az USA-ban történt madárpusztulásokkal egyidőben halpusztulást is megfigyeltek...

Nem vonnék párhuzamokat az esetek között, de azért nagyon fura ilyen rövid időn belül, ennyi nagyon hasonló esemény.

2011. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És akkor eljutottunk odáig, hogy szerintetek okozhatta ezt a Föld mágneses pólusának az elferdülése? 2012 előszele lenne?

A delfineknél is megfigyelhető hogy egyre több pusztul el mert nem tudnak tájékozódni.

2011. febr. 17. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

15:59es vagyok

Egy pólusváltás legkevesebb többtízezer évig tart, nem egyik napról a másikra megy végbe.

2011. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!