Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol és hogyan foghatnék be...

Hol és hogyan foghatnék be nem védett madarakat pl dolmányos varjú?

Figyelt kérdés
?
2009. febr. 14. 13:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%
Azért védett h ne fogdosd.
2009. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

A dolog ott kezdődik, hogy tájékozódsz, a dolmányos varjú pont nme védett, a vetési varjú az.

Azt, hogy védett madarat, sőt egyáltalán vad madarat hogyan lehet befogni, jóérzésű ember nem fogja elmondani, mert akinek megvan a szakértelme, hogy ilyen madarat tartson, az helyből tudná a módját.

Dolmányos varjú után lehet neten nézelődni, van egy-két ember, akinek van, tőlük lehet tojást szerezni időnként. Érdeklődhetsz vadásztársaságoknál is.

2009. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért hangsúlyoztam ki hogy NEM VÉDETT mert a magadfajta hülyék azt hiszik hogy védett állatokat akarok befogni és kínozni először olvasd el a kérdést és utána dumálj!!!!
2009. febr. 14. 14:27
 4/16 A kérdező kommentje:
ezt az elsőnek írtam
2009. febr. 14. 14:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, jogos a felvetés, én olvastam félre.
2009. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tegyél le róla ha tartani is szeretnéd. Én befogtam egy csókát- véletlenül sikerült, nagyon jók a reflexeim;ahogy el akart repülni mellettem elmarkoltam;de ezt a produkciót aligha tudom megismételni;)Hazavittem, de egy fél napot sem birtam ki vele.Egyfolytában ordított, össze-vissza röpködött,mindent levert,lesz..rt,állandóan a fejemet támadta. Elegem lett belőle és kiröptettem:/Jah, és melleseleg nyüzsögtek benne a tetvek.Sz'al szerintem gondold át még1szer.
2009. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm felnevelt egy varjút, ő is etette pici kortól, a madár teljesen hozzá szokott, és mindenféle hangot utánoz (még a kutya ugatását is) :-) Hogyan tett szert erre a madárra, azt nem tudom.
2009. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha madarat szeretnél, akkor fiókát kell szerezned. Én sok madarat neveltem, bár mindet elengedtem, van olyan rigó ami máig visszajár:) (Csoda dolog.) Szarka, vagy varjúfiókával sokra mész, mert azok elég ragaszkodók, régen neten láttam szarkafiókás hirdetést, szerintem nézz utána. (Vigyázat: a szarkák kleptomániásak, minden csillogó fémes jellegű cuccot megfújnak!xD)
2009. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Bocsánat:S Félreolvastam...szégyellem magam.
2009. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is meselte nagytatam , hogy volt egy baratja aki varjut tartott , annyira ragaszkodo volt a varju a gazdajahoz , hogy a vallara szallt ha hivta, es rengeteg hangot kepes volt utannozni , allitoleg nagyon okos madar. Egyik baratom postagalambot tartott a lakasan kb tiz evig , rarepult a vallara , megvolt a sajat helye a galambnak es ha idegen ment a baratomekhoz a galamb megcsipkedte, vedte a gazdit :D ezek eleg erdekes dolgok . En fogtam regebb galambot es szarkat is , de el is engedtem oket. Egy olyan helyet kell keresni ahol sok a varju , buzat szorsz a foldre es egy kosarat felallitasz egy palcaval es alaja is buzat teszel , a palcat megkotod halaszdamillal es mikor a varju bement a kosar ala meghuzod a halaszzsinort, a palca eldol a kosar leesik es meg is van a varju :P
2009. febr. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!