Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen betegség lehet ez?

Milyen betegség lehet ez?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy vettem ma 2db nimfa papagájt, és az egyik folyamatosan köhög, és vérzik az orra.Mit tehetnék? Elképzelhető, hogy a másik is beteg??K
2011. jún. 8. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Jesszusom szegény, állatorvos!!!


Betegség esetén

Ha madarunk kedvtelen, csendes, lehangolt és étvágytalan, akkor betegségre kell gyanakodnunk. Ilyenkor is a gyors cselekvés a legfontosabb. De ezt ne próbáljuk meg házilag orvosolni, inkább kérjük ki állatorvosunk tanácsát. Az általános tüneteken kívül még betegségre utalnak a következők is:


tollborzolás

agresszív vagy éppen ellenkezőleg, a túl csendes, visszahúzódó viselkedés

csukott, vagy könnyező szemek

orrváladékozás, vagy vérzés

normálistól eltérő széklet

a kalitka alján ücsörgés

2011. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, állatorvos minél hamarabb!


Ha egy helyről valóak a madarak, akkor előfordulhat, hogy a másik is beteg, csak rajta még nem jelentkeztek a tünetek. Mindkettőt vidd magaddal!

2011. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

egyetértek az előttem szólókkal!

állatorvos legyen ma az első ahova elviszed!

és az árust meg szidd le v nemtom de szólj neki hogy ellenőrizze le a madarait mielőtt eladja..

2011. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beus35 ***** válasza:
Elvitted állatorvoshoz?!
2011. jún. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beus 35. Igen, és kiderült, hogy légcső gyulladása volt.Adott az állatorvos antibiotikumot, amit 5 napig adtam neki szuri formájában.Azóta jól van hála istennek, és ő a családban a főkolompos.Eleven, rossz és egyben tündéri jószág.Borisz lett a neve. :)
2011. júl. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!