Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Baj, ha csirke keltetésnél...

Baj, ha csirke keltetésnél 1-2 fokot ingadozik a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Angol honlapokról vettem az ötletet, hogy hungarocellből, egy 40W égőből és ventilátorral házi készítésű keltetőt készítsek. A legtöbb keltetőt sikerrel alkalmazták, hát gondoltam nekem is menne, így hát terveket kerestem. A legtöbb tervben nem szerepel hőszabályzó, így én sem tettem bele, így azonban folyton ingadozik a hőmérséklet 37.2 és 38 fok között (de csak mert figyelem, és folyton állítgatok a beömlő friss levegő menyiségén.


Ez árthat az embrióknak?


2011. jún. 11. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez idáig nagyon jól hangzik, ügyes "tyúkanyó" vagy!:-)) A vérgyűrűs tojást sajna tényleg kidobhatod. Ez a tojáslámpázás valóban izgalmas, tulajdonképpen a leglátványosabb része az egész dolognak. Az igazi viszont az lesz majd, amikor a csibék még nem kelnek, de a fejüket már átdugják a légzsákba, a bújás előtt néhány órával. Amikor először meghallottam, hogy a még "normális" tojásokban hangosan csipognak, azt hittem, hogy álmodom...:-DDD Ne lepődj meg, ha az első siker után, nagy kedved lesz még egy adag tojást berakni.
2011. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Már a 6. napban vannak, és mocorognak a pirinyók. :) Az egész mozgás abból áll, hogy a fekete kis szemük néha eltűnik a héj közeléből, meg újra felbukkan. :)


Olyan csodás dolog látni, hogyan fejlődnek ezek az apró kis teremtmények. :)

2011. jún. 17. 14:47
 13/18 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy a végén kedvet kapsz hozzá:-))
2011. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Na srácok, most vagyok a 21. keltetési napnál, és már 4-en kikeltek (1 fekete, 2 sárga, 1 csíkos). A fekete köldöke nem volt tökéletes, kicsit vérzett, de semmi baja. A többiek meg minden gond (tojásba ragadás, vérzés) nélkül, maguktól kijöttek a tojásból. :)
2011. júl. 2. 20:14
 15/18 Vágó Kitti válasza:

Mi tojásaink 3 és fél naposak. Ma meglámpáztuk és egy sötétebb foltot láttunk a tojás belsejében. A foltban némelyiknek egy pici fekete valami volt. Ezek a tojások termékenyek-e? Vagy valami baj van velük?

Válaszotokat előre is köszönöm!!

2012. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
3 és fél napja vannak a keltetőben? Lassan nem csak foltot kellene látni, hanem egy jellegzetes pókhálószerű képet a vérerekből, aminek a közepén ott lebeg az embrió. Ha ez 1-2 napon belül nem alakul ki, akkor sajna azokból a tojásokból már nem lesz csibe.
2012. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
komolyan mondod hogy 4 napos tojásban nagy sötét embrió úszkál 3s izgalmas mert a szemét is látod ??? ez valami állom csak. 4 napos tojásnál ez kizárt.
2016. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bmw850916 válasza:

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem automata keltetőm van , és ha az egyik csatornat feltöltöm 70-75% a páratartalom.

Az igy gond lehet? Hőfok 37.5°c kb +-0.2°c

2020. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!