Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Agresszív hullámossal mi a...

Agresszív hullámossal mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy két éves hullámos papagájom, hím. Minden nap kiengedem (átl. 2-3 órára vagy többre), foglalkozok vele, a környezete tele van ingerekkel - jó értelemben -, még beszélni is megtanítottam. Fél éve viszont kevesebb időt tudok rá szánni.

Nagyjából ennyi ideje amikor csak kiengedem és rám repül, nem telik bele sok idő, hogy nekimenjen a kezemnek és addig csípje, amíg tudja, sőt, már arcra is repül, egy idő után pedig sajnos (tudom, hogy nem jó megoldás, de jobbat nem tudok), elzavarom, megfogom és berakom a kalitkába. Próbálkoztam eleinte türelmes beszéddel, hangemeléssel, aztán testbeszéddel és elszeparálással, de egyik sem vált be.

Ha vendégek jönnek, barátságos, de egy idő után őket is kergeti, engem pedig szó szerint terrorizál, sose hagy békén, de elzárni nem akarom, mert azzal csak rontanék a helyzeten.

A támadásai előtt általában csiripel, boldogan "udvarol" a kéznek/egy tárgynak (csiborássza, fejét odadugja), és olyankor ha megközelítem, támadólag jön nekem.

Lehet, hogy sajátjának tekinti az adott dolgot és azért támad, vagy ezt a domináns viselkedést a korábbi túlzott törődés okozza (egy éve mindenhová magammal vittem, volt, hogy egész napra kiengedtem)?

Fontos a válasz, mert neten semmit nem találtam, azt pedig nem engedhetem meg magamnak, hogy kifizessek egy szakértőt.

Szóval madár pszichológiában aki jártasabb/tapasztaltabb, mit javasol?


2011. júl. 31. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannak a tárgynak udvarol mindig? Szerintem azért agresszív amikor udvarol mert aminek udvarol azt a párjának tekinti és meg akarja védeni.

2 választásod van. Vagy veszel neki egy tojót és elfogadod hogy nem veled fog foglalkozni és lehet hogy örökre agresszív lesz mert védi a tojót. Vagy elkezded simogatni a hátát,hasát és vakargatni a fejét hogy téged tekintsen a párjának. Ennek az lehet a hátránya hogy rajtad kívül minden emberrel,más madárral agresszív lesz.

2011. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KovacsAdam ***** válasza:
Vásárolj neki egy tojást.Még tenyésztheted is őket és nem lesz agressziv sem.
2011. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy gyakorlatilag bárminek udvarol, bár legnagyobb kedvence a műanyag flakon, legyen bármilyen.

Azért új nekem ez a helyzet, mert korábban is hím hullámosunk volt, és neki soha nem akadtak ilyen problémái, világ életében szelíd, kezes volt mindenkivel.


Az első válaszolónak: sajnos azt nem engedi, hogy simogassam a hátát/hasát, maximum a fejét, de azt is csak akkor, ha ő is úgy akarja, mert nem nevelték kézhez. De ha tudsz nekem egy megoldást mondani arra, hogyan lehet kézhez szoktatni, és szívesen megosztanád velem, bátran írd meg!


A második válaszolónak: hogy érted, hogy vegyek neki tojást? Költené ő is, és ettől lenyugodna?


Ezek után csak azt látom, hogy egy tojó a legjobb megoldás, ettől viszont azért ódzkodom, mert tenyészteni nem szeretném őket, annyi időm nincs és ugye a tojás előbb-vagy utóbb elkerülhetetlen része lenne a "házaséletnek". :) De utána fogok járni.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2011. júl. 31. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A második válaszoló szerintem azt akarta írni hogy vegyél neki egy tojót. Ha veszel mellé egy tojót akkor sem valószínű hogy lesz tojás mert ők általában féltékenységből párosodnak de nálad nincs másik pár ezért nem lesz kire féltékenyek legyenek. De ha mégis tojna csak venned kell műtojásokat és kicserélni majd kidobni az igaziakat.
2011. aug. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer. :)
2011. aug. 1. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!