Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy galambfiókát,...

Találtunk egy galambfiókát, mi legyen majd vele?

Figyelt kérdés

Ahogy hazaértem egyből rákerestem, hogy mivel kell megetetni, úgyhogy ez a része le lett tudva. Erőre is kapott azóta, meg vitaminos vízzel itattuk.

de mi lesz vele? Nem gáz, hogy most jön a rossz idő? HOgy fogom így kitenni a szerencsétlent? Meg egyáltalán hogy fog megtanulni repülni? Magától?


2011. okt. 7. 16:37
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem repülni megtanul magától, az ösztönösen jön. Viszont ha kiteszed, éhen hal.
2011. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egymagában találtad? Mert akkor valószínű, hogy kitagadták vagy kiesett a fészekből, és ilyenkor a "madárszülők" általában nem tudják visszarakni a helyére. Helyes dolog volt, hogy bevitted a házba és gondoztad, mert most gondolom elég jól érzi magát.

De ilyenkor persze az egészségére is kell gondolni. Pontos diagnózist otthon nem tudsz kiállítani (hacsak nem vagy állatorvos, azon belül is "madárszakos"), de vedd kézbe a galambot, és alaposan nézd át.

Először a szemeit figyeld meg. Csillognak? Nincs rajtuk szennyeződés, esetleg nem állt-e beléjük valami apró tárgy? Aztán nézd emelgesd meg finoman a szárnyait, hogy hajlanak-e, vagy ne fáj-e a madárnak, ha óvatosan megmozdítod őket. Milyen az általános közérzete? Ha szomorú vagy nagyon csüggedt, az nem jó jel. Nincs a testén seb, a tollazata nem hiányos? Nem fájnak-e a lábai, tudja használni őket rendesen?

Ha ezzel megvagy, szerintem keress egy olyan állatorvost, aki ért a madarakhoz, és vidd el hozzá, mert ha ne adj' Isten beteg a galamb, ő tudja kezelni.

Ha még egész kicsi, akkor valószínűleg odaszokik majd hozzád és a házadhoz. A helyedben én vennék neki egy ketrecet vagy kalitkát, és ellátnám a télen, semmiképp sem tenném ki a hóba. Ha belefér az életedbe egy háziállat, szerintem - megfelelő körülmények között - nyugodtan megtarthatod. :) Majd írd le, hogy mi lett a galambbal! Sok szerencsét. :D

2011. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, azt hittem, recepteket kérsz
2011. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jesszus, dehogy recepteket:) Különben is, vega vagyok.

Amúgy hál'Istennek valószínűleg nincs kismadárnak baja. Legalábbis én úgy látom. Eléggé megviselt volt, amikor délután hazaértem, ami nem csoda egy ilyen nap után:)

Meg hát anyum délelőtt találta a diófa alatt. Azt mondta, volt mellette egy másik is, de az már döglött volt:S Ő behozta, megitatta, de fogalma sem volt róla, mit eszik egy ilyen fióka, ezért adtak neki pár falat madárkaját (értds: magvak). Szerencsére nem evett előle sokat. Merthogy azért már nem olyan kicsi, de azért még nagyon fiatal ahhoz, hogy az emésztése elbánjon az ilyen kajával.

Kicsit utána néztem a dolognak, és ezt a receptet találtam: búzadarát és/vagy kukoricatarát kevés vízben felfőzni, hozzá keményre főtt tojás sárgáját és reszelt fehérjét keverni, a héját mozsártörővel porrá zúzni, és ezt is hozzákever

2011. okt. 7. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:

*jük az eddigiekhez. Emellé még reszelhetünk egy kis répát, plusz kell bele csöpögtetni egy kics Jolovitcseppet (szerencsére utóbbit kaptam a gyógyszertárban). Ebből sikeresen letoltam egy kisebb adagot a torkán, plusz kapott pipettával vitaminos vizet. Nem nagyon kultivála, viszont egy óra múlva már nagyon elemében volt. Csipogott, ki akart mászni a "fészekből", csipkedett minket, emelgette a szárnyait (szóval szerintem nincs velük gond), meg kakilt is.

Tuti jó sora lesz, amíg nálunk van, mert anyám egyből beleszeretett, nagyon vigyáz rá:) Másodszor már ő etette-itatta. Csak attól félek, mi lesz vele a télen. Mármint engem nem zavarna az sem, ha végleg megmaradna "háziállítnak", csak azt nem tudom, ezzel mennyire tennénk jót neki. A hidegbe meg nem akarom majd kidobni. Ráadásul az udvaron kutya meg macska is van, és az is iső lenne, míg megtanul kint elboldogulni/repülni, nem fog hiányozni neki szerintem a "jó társaság" is.

Köszönöm a válaszokat:) Majd írok, hogy mi lett vele:)

2011. okt. 7. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy végül egészségesnek bizonyult a kisgalamb! :) Próbáltátok már reptetni? Vagy repült már magától? Ha nem, akkor teríts le a padlóra valami jó nagy, puha anyagot és óvatosan, először csak 4-5 centi magasságból "dobd" le a puha anyagra. Ha látszik, hogy bontogatja a szárnyait, akkor kis távolságra, alacsonyan, óvatosan "dobd" előre, de úgy, hogy ne essen baja. De ha még nemigen repül, az nem baj, akkor ne is erőltessétek, mert majd ösztönösen jön. :)

Szerettesd meg minél inkább a madarat a családtagjaiddal, ugyanis ha megmarad háziállatnak, az nem csak azért jó, mert cuki, hanem mert állati praktikus is. Főleg, hogy még fióka, szerintem már meg is szerette az új otthonát. :) Nem muszáj ketrecben tartani (így a madár bezártnak érzi magát - ez nem jó) , egy összetekert, kis fészek alakú rongy is megteszi, amiben elalhat. Csak ha lehet, szoktassátok arra, hogy mindig egy helyre végezze a dolgát (mondjuk egy tál macskaalomba :D), mert különben összepiszkítja a lakást.


Bocsi, ha nagyon szájbarágósnak tűnök, de csak szeretnék tippeket adni. Remélem segítek :)

2011. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nevezd el Kevinnek :) ha nekem galambom lenne tuti kevinnek hívnám:))
2013. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!