Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Körülbelül hány nap elég,...

SilverWolf kérdése:

Körülbelül hány nap elég, hogy egy hullámos papagáj egy szót ki tudjon mondani?

Figyelt kérdés
megszeretném tanítani a fiatal hullámos papagájomat beszélni. (hím) szóval segítséget szeretnék kérni:)
2011. okt. 29. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom,hogy felvágják a nyelvét csak az után tud beszélni a papagáj.És a hullámos nem tud megtanulni csak az arara papagáj.De ez nem 100%!
2011. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
9%
Én is úgy tudom, hogy a hullásom nem tud beszélni.
2011. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Meg lehet tanítani, de nem mindegyik hullámos papagáj tanul meg beszélni. Előszőr csak egy szót kell tanítani, a nevét, naponta kell ismételni, beletelhet 5-6 hétbe is mire kimondja, feltéve ha alkalmas rá. Könnyen kimondható rövid név kell.
2011. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el itt:


[link]

2011. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 08:38 Ez egy oltári nagy hülyeség. Ha felvágják a nyelvét éhenhal. És a hullámost, nimfát, jákót, amazont, királyt és még sorolhatnám hogy hány papagájfajt lehet megtanítani beszélni.
2011. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szia meg lehet tanítani :) youtube-on is van videó amin beszélnek ... azt tudom mondani hogy madártol függ meg a türelemtöl több hétbe is belekerülhet lehet hogy egy hónapba mire sikerül megtanitanod csak naponta többször mondogasd neki azt a szót amit szeretnéd ha ki tudna mondani .. először egyszerübb szavakban gondolkozz :) remélem segítettem :) sok sikert
2011. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felvágni a nyelvét, ez baromság. Megtanul(HAT) beszélni a hullámos is, gyakorlatilag kevés olyan papagájfaj van, amik nem jó hangutánzók. De semmiképp se napokban gondolkozz. Persze, valakinek elég egy-két hét, nekem a mostaninál 3 év sem volt elég, és elhiheted, nem az én kitartásommal és türelmemmel volt a baj, az előző papagájommal 3-4 hónap alatt sikerült:) Egyszerűen nem minden hullámos fogékony rá.


Minél fiatalabb a páciens, annál nagyobb az esélye, hogy kimond majd valamit. Rengetegszer ismételgess neki rövid, könnyen képezhető hangokból álló 1 db szót. Ha majd egyszer véletlenül (az elején még véletlen lesz..) kimondja, azonnal jutalmazz. Bármivel, amit ő szeret (nálunk a fürtös a nyerő). Ha jutalmat kap a kimondásért, más szavaid/rádióban hallott dallamok utánzásával is meg fog próbálkozni.

2011. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon jó válsz volt:) még fiatal a hullámosom... Az is hónapokba telik, hogy ha fiatalon tanulja a szavakat?
2011. okt. 29. 15:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de valószínűbb, hogy igen:) Amúgy minél jobban ragaszkodik hozzád, annál hamarabb fog Téged utánozni, mert ez nem pusztán ösztönös "mindegymitcsakutánzokvalamit", hanem azt utánozzák, akit/amit hívnak, ami nekik eszméletlenül érdekes, vagy iszonyatosan tetszik nekik. Egy dallam, egy hang (a nimfám például a csak a tűzoltóautót vette célba-tűzoltóság mellett lakunk:D), ha a Te hangod utánozza, az csak akkor fog bekövetkezni, ha érdekli majd, hogy mit mondasz neki.


Tehát eleve azt el kell érned, hogy kötődjön hozzád, ha ez megvolt, hosszú-hosszú időn keresztül 1 db szóval próbálkozz csak. De a lényeg: türelem és minél több kitartás:)


Ha van fejlemény, írd meg!

2011. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi, megírom majd:)
2011. okt. 29. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!