Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek ez a nimfa papagáj...

Morfeus1990 kérdése:

Szerintetek ez a nimfa papagáj hím vagy nőstény? (képpel)

Figyelt kérdés

1: [link]


2: [link]


2011. okt. 29. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Látni kellene a hasát, valamint a farktollait..

De Jézusom.. Mi az a sárga a víztartóba? :O

Nagyon koszos a ketrec is... :S

2011. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nőstény. Ne haragudj, de először rendet kellene tartanod, mert ez állatkínzás! Kosz mocsok.... És bocsi....
2011. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igazat adok az első két válaszolónak takaritsd ki..és abbol is el lehet dönteni hogy hím e vagy tojó ha énekel ha hím akkor énekel ha tojó akor csendben van de ez csak "felnőtt" korukban alkalmazható mert kicsi korában nem angyon énekel még és ha jol látom ez egy elég fiatal madár
2011. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

1) rendszeres kalitkamosás/takarítás. 2) homok a kalitka aljára (higiénikusabb, könnyebben takarítható, kell az emésztésnek, a nimfa különösen szereti a kalitkák aljában kotorászást, ne csak a kakit találja ott.. különösen fertőző..) 3) fa ülőrudak


Légyszi, gondold át, amiket én, és a felettem szólók írtak..

2011. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Én eleve olya kalitkát vettem , aminek az alja könnyen leszedhető, és én újságpapirt teszek be alá. De homok is jó.

A víz nagyon mocskos, ahogyan a kalitka is! És szemmel láthatóan nagyon meg van ijedve.

Egyébként szerintem lány. Nekem hullámos papagájom van, és az orráról lehet megállapítani. A hímnek kékes, a lánynak meg olyan , mint a tiéd.

És tényleg bocs, de ha ilyen állapotban tartod szegény madarat, nem sokáig marad életben. És ha már kézhez szokott , ki is engedheted repkedni, csak vigyázz a mérgező növényekre és az ablak ne maradjon nyitva. Jah és a huzatra érzékeny.

2011. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és megfogadom a tanácsaitokat!!!
2011. okt. 29. 15:16
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen etetőt,itatót felejtsd el. A kalitka rácsára akasztható tálakat vegyél mert minden nap ki kell mosnod mindegyiket de a mostani itatót nem tudod mindenhol rendesen kimosni ezért fertőzésveszélyes. Ülőrúdnak ne bolti vackokat tegyél be hanem fűzfaágakat,nem permetezett gyümölcsfaágakat és hogy kopjanak a karmai mindegyik ág olyan vastag legyen hogy félig vagy még addig se tudja átfogni a lábaival. A kalitka aljába madárhomokot tegyél és hetente cseréld ki. Havonta kétszer mosd le a kalitka rácsát,a kalitka alját és a kalitkában lévő dolgokat is. Mekkora ez a kalitka mert 1 nimfának minimum 40x50x60cm-es kell de ha nem tudod naponta kiengedni 2-4 órára akkor kétszer ekkora kell. Játékot nem látni a képeken
2011. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Játékot nem látni a képeken de a csengőket, tükröket, műpapagájokat felejtsd el és fajátékokat adj neki.

És a kérdésedre is válaszolva még nem lehet megmondani a nemét mert túl fiatal. Pár hónapon belül(kb.8-10 hónapos kor) elkezd majd vedleni. A vedlés után ha a fején sárga tollak lesznek akkor hím ha ugyanolyan szürkék maradtak mint amilyenek most akkor tojó.

2011. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Robi3232 válasza:
ez tuti tojo és egyetértek a tobbiekkel takarítsd ki
2011. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bevallom az én kalitkám se mai,mert egy nagyon régi,és nem is csillog-villog! De azé ha már kívülről csúnya is az enyém akkor legalább belűről legyen tiszta!! Sztem ezt te is tartsd be,takarítsd sűrűbben!!
2012. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!