Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan történik a liba - és...

Hogyan történik a liba - és kacsatömés?

Figyelt kérdés
Környezetismeretből kaptuk azt a házi feladatot, hogy derítsük ki, hogy hogyan lesz nagyobb a liba/kacsa mája ha tömik.

2012. jan. 3. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

a mamám a kacsának dióbelet szokott adni, belekeverte a kukoricába, attól nagyobb és jobb lesz a máj.

[link]

2012. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Hát én már láttam ilyet. Egy kacsatömőt tesznek a szájába ( ez egy tölcsérszerű valami ) és a darált, emlékeim szerint darált. áztatott kukoricát beleszórják, közben mozgatják, tömködik szegény állatba a tölcsért. Az állat fuldoklik, bár vannak akik türelmesebben, ráérősebben csinálják, akkor az állatnak elviselhetőbb. De én akit láttam, az elég türelmetlen volt, azt mondhatnám állatkínzás.
2012. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Bárhogy csinálják, állatkínzás! nincs olyan, hgoy "türelmes tömés", ez hülyeég. Akarata ellenére leduggatnak egy csomóü szart a torkán, most képzeld el, hgoy téged lefognak, és csak tömik beléd a kaját, és nyelni sem tudsz, egy rúddal lenyomkodják a torkodon.. hát nagyon kellemes...
2012. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: persze, állatkínzás, de gondolom ez nem zavar, ha eléd raknak egy nagy sült kacsát. Valahogy fel kell hízlalni, hiszen azért tartják, hogy majd levágják őket, nem háziállatok.
2012. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Én a hagyományos régi módszert ismerem, ahogy nagymamám is töm. Fogja az állatot, felteszi egy asztalra, betekeri egy zsákba vagy rossz kabátba, bármibe, hogy ne tudjon ficánkolni. Megfogja a nyakát, a tál széléhez teszi és szétnyitja ugyanazzal a kezével a száját. A másikkal fog egy adag kukoricát (ami be van áztatva és egy kis étolaj van hozzáöntve, hogy könnyebben lecsússzon a torkán). Aztán ezt az adag kukoricát szépen lenyomja a torkán. Elengedi a fejét, hogy le tudja nyelni, ha kicsit megakad, akkor a nyakát, a csőre mögött megütögeti, és lenyeli simán. A begyén lehet érezni, mikor van megtömve.


NEM FÁJ NEKI ÉS NEM SZENVED!!! Bírom ezeket a nagy állatvédőket, hogy a liba meg kacsatöméssel vannak állandóan elfoglalva, amikor meg ténylegesen segítség és védelem kellene, akkor meg nem mernek fellépni...

2012. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

én ugy tudtam a libatömés lényege az hogy a máját hizlalják nem az egész állatot. egyébként nem tudom mi olyan nagy szám a hizlalt májban ugyanolyan ize van...

mellesleg ugye a hizott libamáj az konkrétan beteg máj.

2012. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=JIq3gO-D6os


Utolsó vagyok, itt a videó arról, amit mondtam, ahogy én ismerem. Nagymamám is hasonlóképp töm.

2012. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi:))

kivéve a második..

2012. jan. 3. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:

A kacsa és libatömés úgy történik, ahogyan előttem leírták. Be kell áztatni szemes vagy darált tengerit, zsíros meleg vízbe, várni kell, hogy megdagadjon, és utána lehet tömni. Be kell tekerni egy zsákba, majd csőrét szétszedni, és marokba kis mennyiségű eledelt venni, majd hüvelykujjal nyomni neki lefelé. (legalábbis én hüvelykujjal szoktam)

Nem fáj a kacsának, libának. Persze kis helyen kell tartani őket, hogy ne tudják lemozogni a felszedett tömeget

2012. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

dehogy fuldoklik...

egy perc az egész, tölcsér bele, gyengéden, mert ugye nem akarod saját libádat bántani

géppel tömőknél puha gumicső

a kukoricát megáztatják, zsírral elkeverik, hoyg csússzaon

2012. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!