Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelidíthetném meg a...

Hogy szelidíthetném meg a hullámos papagájomat? Sürgős!

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogd a kezedbe és minden nap foglalkozz vele körülbelül olyan félórát, úgy, hogy kiengeded, bezársz minden ajtót, ablakot, és kézbõl eteted, vagy simogatod. És ezt egymás után. Megfogja szokni és azután szelídebb lesz.
2012. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szelidítést úgy kezded, hogy "fogd a kezedbe...", akkor gyakorlatilag buktad az egészet. Először azt érd el nála, hogy ő jöjjön oda hozzád: beszélgess vele kalitkán keresztül, egy idő után szemmel látható lesz rajta, hogy érdekled, figyeli, mit csinálsz. Utána elkezdheted magadhoz csalogatni étellel (fürtös köles a legjobb), de megfogni még mindig nem célszerű. Ha megszokta a kezed közelségét, és hogy az finomságot ad, magától fog a kezedhez menni, és engedni, hogy felé nyúlj.
2012. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Minõ érdekes, hogy csak akkor írnak azokra az oldalakra, hogyha már van egy válasz rá. De ha 0 válaszos lenne akkor biztos nem válaszolna senki rá. Szerintem a "fogd a kezedbe" nagyon is jó mód! Én is így szelidítettem meg a papagájom :) !
2012. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 37 %-ban hasznos válaszokat adó kommentelő:

1: Nem hinném, hogy én, vagy rajtam kívül bárki, aki itt válaszol, magyarázattal tartozna valakinek is amiatt, hogy miért csak a kiírás után pár órával válaszol egy kérdésre. Tudod, nem mindenki ül a gép előtt egész nap, lesve a kérdéseket. Te is milyen vagy ám, hogy csak 2 órával később válaszoltál....! Úristen, felháborító, mi?

2: Az, ha érkezik egy kérdésre válasz, nem jelenti azt, hogy nem lehet rá másnak válaszolni. Pláne abban az esetben, ha ...

3:...az egyetlen válasz nem, vagy csak részben hasznos. A tied véleményem szerint nem volt az. És ezt nem egy papagáj után mondom, hanem több évtized papagájtartása után, tapasztalatból.


Részemről a vita Veled lezárva, a 37% nekem elég bizonyíték arról, hogy nem érdemes megmagyaráznom neked, miért hülyeség, amit írtál, illetve miért nem működik a papagájok legnagyobb részénél.

2012. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy megütöttem ilyen hangnemet, úgyhogy, próbálj meg normális stílusban válaszolni. Nem tudom, nem tudhatom, de nem is érdekel, hány kérdésre válaszoltál és hogyan. Ez egy anonim oldal, nem kellene személyes sértésnek venni, ha valaki válaszol valamire. A frusztráltságod és a hozzászólásaid tükrözi a százalékod is.


Az, hogy neked valami sikerült, nem jelenti azt, hogy az egy működő és sikeres módszer. Az nem jó módszer a papagájoknál, ha erőszakkal (már pedig, ha ő nem akarja, az erőszak) akar valaki szelidíteni. Ennyi. Ha elolvasod a válaszom, adtam alternatívát is. De szerintem ezt leszarod, csak veszekedni akarsz.

2012. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Oké, oks elnézést bocsánat ne haragudjon!
2012. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden madár más, valamelyik könyebben szelídíthető, de van olyan is ami soha nem lesz teljesen szelíd. Legkönnyebben kajával lehet elérni, hogy oda szálljon hozzád, például zöldet fogsz a kezedbe, és ha bátrabb a papagáj akkor oda fog szállni.. nekem legalábbis ilyen volt eleinte, pár hónapba telt, míg napi rendszerességgel a vállamra, kezemre szállt anélkül, hogy lett volna bármilyen csali is nálam. A többi madaram fél tőlem, pedig majdnem olyan rég vannak nálam mint ő :)).
2012. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beáta Ch. válasza:
Nálam is csak a turelem vált be,és 4honap utánn sem értem el hatalmas sikereket,viszont nemrégiben hozzánk kerult egy másik papgáj és o annyira szelíd és odajon bujik meg minden.ugyhogy ok is csak olyanok mint mi,mindegyik egy kulon világ,kulon gondolkozással.sok sikert!
2012. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!