Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kissándor papagáj tartató...

A kissándor papagáj tartató lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék papagájt, de nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb lakásba :) Szeretnék egy kis segítséget kérni valaki olyantól aki ért hozzájuk :) Közepes méretű papagájok érdekelnek a legjobban :) Előre köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 13. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Persze, mindegyik tartható lakásban.


De ha arra gondolsz, hogy legyen halk, mert panelban laksz, és a szomszédok kifiléznek ha zajong a madár, akkor kösd fel a gatyád!

2012. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jaj nem a zaj miatt aggódtam :) Azt olvastam hogy inkább röpdét igényelnek és azért kérdeztem :) Persze jó lenne egy halkabb papagáj. Te milyet ajánlasz? :) köszönöm a választ! :)
2012. febr. 13. 21:35
 3/23 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is tartható mindegyik lakásban. Én is egy kissándor papagájt akartam venni, és egyszercsak bementem egy kisállatkereskedésbe, hogy érdeklődjek egy ilyen iránt, azt mondták, hogy nincs, de én azért körülnéztem, és meglátam egy másikfajta papagájt, egy bizonyos "kecskepapagájt" (álítólag a hangja olyan mint a kecskéjé, de én még egyetlen egyszér sem hallottam őt kecskehangot kiadni). Egyből beleszerettem. Pont nekem walónak találtam, mivel nem is hangos, sőt egész kedves a hangja, de nemnagyon gyakran csipog, és amúgy még irtó cuki, és nagyon ügyes és okos. Egyetlen baja, hogy mindent szétrág, de végülis el lehet rajta nézelődni mikor ép rágja szét a dolgokat. Ha érdekel, akor még mesélek róla, amúgy nem olyan nagyméretű papagáj.
2012. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Húú hát szívesen olvasok információt akármilyen kisokos papagájról :) A jákók nagyon tetszenek de olvastam hogy kezdő papagájtartóknak nem épp a legjobb :/ és az ára se semmi... :D de visszatérve a te kecskepapagájodra mesélj róla kérlek :)
2012. febr. 13. 22:09
 5/23 anonim ***** válasza:
oké, mesélek... Azért mondtam azt, hogy okos, mert, már mikor megvetem és 3.napja már nálam volt 60%-ban, a szobámba lévő kukába ürített 1hét mulva már csak az etetője köré csinált oda egypár "guánót"(vagy minek mondjákot). Amúgy én a kukám fölé szereltem egy ágat és mindig odaül ha kell neki. Amúgy a enyém citromsárga, és vörös ugye a feje teteje. Az lene a jó, ha csak egyet akarsz, mert ha egy párt veszel, akor kéne még vened hozá mégegy párt, mivel nem sikérülne a költés a párnak, csak ha a töbi társuk is ősztönzi. Nekem csak egy van, de remekül megvan így is. Imádja a kicsi zugokat, ezért én berendeztem neki egy olyan helyet ahol telewan falevelekel minden, és nagyon szeret ott bujkálni közöttük. A kedvenc helye, mégis az, ahol én egy keskeny polcban tartom az öveimet, és ide csak úgy bevanak szórva, azok között is nagyon szeret bujkálni. Csak már az öszeset szétrágta. Ameik kaját a legjoban szereti az a csíkos szotyi a magok kőzül, de eszikmég fekete-fehér-és vőrőskőlest, fénymagot és zabot. Gyümölcsök közül inkáb az almát szereti, de majd tavaszal ha lesz eper, akor azt is megpróbálok adní neki, hátha rákap. A répát is nagyon szereti meg a különféle zöld növényeket, fűféléket. Az is nagyon cuki, ahogy eszik. Megfogja a lábáva a kajáját és úgy eszegeti.
2012. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
amúgy nagyon szelid, már 1nap a kezemből evett, de azt, hogy megsimogassam azt csak későb engedte meg.
2012. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Igazából én is olyat szeretnék ami barátságos és egyedül is jól érzi magát lehet hogy majd én is egy kecskepapagájt veszek de először még jól utána kéne néznem hogy melyik lenne a legmegfelelőbb :) Ha még van tippetek írjátok le légyszii :) és nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2012. febr. 14. 12:09
 8/23 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne fajokat ajánlani ha leírnád hogy miket vársz el tőle, mekkora helyed van a kalitkának, meg akarod-e valamire tanítani,stb?
2012. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szívesen tanítanám trükkökre, beszédre és kalitkának egy közepes méretűre gondoltam szóval olyan madár kéne amelyiknek nem feltétlen szükséges röpde és jól érzi magát pár nélkül is :)
2012. febr. 14. 14:18
 10/23 anonim ***** válasza:
hát igen, sajnos ezt a fajtát hangutánzásra tanítan, nemigen lehet, de viszont kezdőknek kiválló madár. Ha mégisolyat szeretnél ami hangot utánoz és idomítható, az inkáb a nimfa, a hullámos meg a kíssándor is olyan.
2012. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!