Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon miért nem akar anyukám...

Vajon miért nem akar anyukám új kakast?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy mindig is voltak csirkéink, kakassal ellátva, volt,hogy 50-60 csirke is volt, ezeket nagymamám vágta le és úgy volt hús meg tojás is.

2 éve meghalt nagymamám,azóta senki sem vág tyúkot, nem is keltetünk újakat, most 15 lehet a legfiatalabb 3 éves tehát már 3 éve nincsenek újak.Sajnos a kakas is meghalt 3 hónapja és azóta jóval kevesebbet tojnak a tyúkok (napi 7-8 helyett 2 ,max 4 tojás van)

Anyukám azért nem akar kakast mert kukorékol korán reggel.

De szerintem nem zavaró, és most 60 forintos tojás mellett ugyan annyit költünk kukoricára mint mikor 8 tojást tojtak a mostani 2 helyett.

Mit gondoltok megéri egyáltalán tyúkokat tartani?Mert végül is nekünk évtizedek óta vannak csirkéink, szóval ez nem új, csak ez a kakas, nem értem miért lett mostanra olyan zavaró ha eddig is ellehetett viselni.



2012. márc. 19. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért is tojhatnak kevesebbet a tyúkok, mert azért már elég öregecskének számítanak. Ezen egy kakas nem hiszem, hogy sokat tudna javítani. Na meg most tél is volt, akkor is kevesebbet szoktak tojni általában. Lehet, hogy anyukádnak már egyáltalán nincs kedve a csirkézéshez, de ezt igazából vele kéne megbeszélned, itt senki nem telepata :)
2012. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bizony valószínűleg nem a kakas hiánya hanem az öregség okozza a kevesebb tojást, szerintem próbáld meggyőzni anyukádat egy kakasról mert manapság nem árt a csirkék tartása, mi is tartunk mindigis tartottunk nem nehéz levágni még teis megtudod tanulni de azért inkább anyukád v apukád csinálja!
2012. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!