Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek, ha kiengedtem a...

Mit tegyek, ha kiengedtem a papagájom?

Figyelt kérdés
Kiengedtem a papagájom a szobában, hogy nézzen kicsit körül, de nagyon berezelt. Lihegett, széttárta a szárnyát (mint amikor melege van) és végül csak úgy tudtam elkapni, és visszarakni a kalitkába, hogy letakartam egy törölközővel. Most csipog, játszik, beszél, de ha odamegyek hozzá, elhallgat. A kiengedés előtt még puszit is kért (odaugrott a kalitka rácsára és olyankor meg lehetett puszilni), de most hiába próbálom odacsalni, nem jön. Most örökre megutált? Mindig ilyen lesz velem? Tudom, hogy egy nagy hülye vagyok, de nem szeretném, hogyha megutálna...:( Miért csinál így? Ötletek, hogy mit tegyek?

2012. máj. 1. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem fog megutálni örökre, de ilyent ne csinálj legközelebb:) Nyugodtan engedd ki, ügyelj a szabályokra (függöny behúzva, leverhető tárgyak elrakva, szobanövény kiiktatva, stb..), természetes, hogy sokkoló neki az első repülés, meg gondolom melege is van, akkor lihegnek széttárt szárnnyal. Ha meg is ijed, ne dobj rá semmit, hagyd, hogy megnyugodjon. Ne ijessz rá még jobban:)


Visszatenni, ha még nem szelíd, úgy lehet, hogy 1: vagy megvárod, hogy éhes legyen, és magától hazamenjen, vagy kis kajával (legjobb a fürtös) hazacsalod, vagy a kezeddel nagyon óvatosan beterelgeted. Ha nagyon-nagyon lassan közelítesz felé a kezeddel, akkor nem repül el, csak hátrál. Ezt kihasználva be tudod szép lassan és türelemmel terelni.


Én személy szerint megtanítottam őket fürtössel botra állni. Az enyémek fürtössel bárikor bármire hajlandóak. Azóta csak eléjük teszem az ülőrudat, mondom, hogy "hopp", és vissza tudom tenni a kalitba. Utána fürtös a jutalomfalat.

2012. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Most például rám sem néz :( Nagyon erősen gondolkozok a szárnytollak vágásán. Én úgy gondolom, hogy nem töltheti egész életét egy kalitkába bezárva, viszont ha kiengedem, akkor olyan manővereket csinál, hogy megáll az ész. Mint most is: nekirepül a falnak, aztán leesik a földre...
2012. máj. 1. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

NE vágd a szárnytollát!


Teljesen normális, amit csinál! De nem fog magának bajt okozni! Ne aggódj, évtizedek óta nevelek papagájokat, tudom, mit beszélek. Csak neked brutális, ahogy nekimegy a falnak, de ebben semmi nincs, kétszer-háromszor még megcsinálja, közben megtanulja, hogy kerülje ki. Soha többet nem fog utána előfordulni. A madár is látja, hogy közeledik a fal, védi magát, nem sérül meg. Ezért veszélyes az ablak, mert ott nem látja, hogy csattanás lesz, így nem is védi a fejét, és ebbe sokan belehaltak már. Az elején így természetes: tör, zúz, csapódik. De HAGYD. Pár kiengedés után úgy fog repülni, hogy a legfinomabb porcelánt sem fogja leverni, ha mellészáll, kivéve, mikor szándékosan akarja ledobni:)


Még egyszer hangsúlyozom: hagyd őt tanulni, és ne kínozd meg azzal, hogy elveszed a repülést tőle. Nem úgy születnek, hogy képesek repülni. Tanulniuk kell, izmosodni hozzá, rájönni a technikájára. Neked meg addig papagájbiztossá kell tenni a környezetét.

2012. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam magamhoz odahívni, de nem jött. Kajával is próbáltam, úgy sem jött. Nagyon rémült volt, csak állt egy helyben, és lihegett. Aztán ha odamentem, és nyújtottam felé az ujjam, elrepült.
2012. máj. 1. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Ezért írtam, hogy ne akard megfogni az elején, ha kint van, ne ijessz rá mégjobban. Nem fog hozzád odajönni, ez új helyzet, és még nem te vagy a legjobb barátja. Hagyd, hadd szokja, ha nem megy a kajával, majd menni fog neki egyedül először, ha úgy sem, akkor óvatosan, lassan, terelgetéssel. Ez a legnehezebb, leggyötrelmesebb része, de pár alkalom után, mikor rájön, hogy hogy működik, könnyebb lesz.


Mondjuk, most kisebb trauma érte, a következő kiengedéskor idegesebb lesz, mint most. De ne nyúlj hozzá, ne tedd vissza erőszakkal, legyen nyugodtan kint, akár órákat. Az első komoly kiengedést úgy időzítsd, hogy ne sürgessen téged semmi, és te se sürgesd emiatt őt.

2012. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetet.
2012. máj. 1. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne takard le, hagyd megnyugodni.

Akkor hazamegy, ha éhes lesz.

LE NE VÁGD! Amikor a papagájom hozzámkerült, 3-szor is nekiment a falnak. Nem voltam tapasztalt papagájtartó, a párom mondta, hogy ez nem baj, tudja ő, mit csinál. Aztán rá 2-3 napra már kikerülte a falakat.

2012. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik nimfám 5 hónaposan került hozzám de az első jópár kiengedéskor úgy viselkedett mintha nem tudna kanyarodni pedig állítólag ki volt engedve ott is ahonnan vettem. Amint kivettem nyílegyenesen átrepült átlósan a szobán és a kalitkától legmesszebb lévő saroknak nekiment majd leesett de szerencsére mindig egyből kisétált fújva a sarokban lévő szekrény alól és megvárta hogy felvegyem(nem lett semmi baja azon kívül hogy eltört az összes farktolla). Visszaraktam a kalitkára majd pár perc és repült megint neki a saroknak. Aztán ahogy teltek a napok egyre jobban el tudott kanyarodni míg végül sikerült megfordulnia is tehát tényleg olyan volt mintha nálam tanult volna meg rendesen repülni. Ma már gyönyörűen repül,a legszűkebb helyen is át tud repülni pedig kb 50cm a szárnyfesztávolsága,gyakran akrobatázik.


Ne vágd le a szárnytollait. Elvennéd tőle azt amitől madár,azt amivel a fél életét tölti,fogékonyabbá válna a betegségekre köztük a halálos aspergillosisra is,a tüdejének se tennél jót vele(ezért is lenne fogékonyabb az aspergillosisra).

2012. máj. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!