Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hegyi papagáj vagy kissándor...

Snow7 kérdése:

Hegyi papagáj vagy kissándor papagáj?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni 1 papagájt. Nem tudom eldönteni, hogy melyik papagáj lenne a legjobb. Lakásba tartanám, szeretném megtanítani beszélni. Segítséget szeretnék kérni, hogy tudjak dönteni. Melyiket választanátok és miért?

2012. máj. 20. 22:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nos ez attól függ, hogy mi a terved vele, gondolok itt arra, mint pl. beszélgetni vele, röptetni, esetleg megenni stb.
2012. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Röptetni, beszélni tanítani, foglalkozni vele. Nem enném meg:-)
2012. máj. 21. 15:00
 3/24 anonim ***** válasza:
Akkor Kissándor.
2012. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a Kissándor hangosabb és agresszívabb mint a Hegyi
2012. máj. 21. 19:33
 5/24 anonim ***** válasza:
simogatni a hegyi papagájt lehet jobban, a kissándorok nem szeretik, ha simogatják őket. egyébként mindkettő aranyos, intelligens. azt mondják, hogy a kissándor hangos, de nálam meg sem szólalt, szóval egyedfüggő. majd írj, hogy döntöttél! :) egyébként olvasgass utánuk, vannak jó fórumok, például: idre . hu , [link] index. hu/Article/showArticle?t=9038540 papagajidomitas.hu :)
2012. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Mennyire lehet a te kissándorod simogatni? Lefoglaltunk egy kissándort meg egy hegyi papagájt, egy hónap múlva mehetünk értük.. és akkor ott eldönthetjük, hogy melyiket szeretnénk, mert akkor fognak kirepülni. Akkor kell majd nekünk kézre szoktatni, meg hozzánk "idomítani" /remélem érted/értitek/. És azt szeretném tudni, hogy olyan fiatalon lehet e szelídíteni a kissándort?:-) kék színű lesz elméletileg. Hegyibe meg gyönyörű szép zöld:) Mindkettő tetszik nekünk, csak az a gond, hogy nem tudjuk eldönteni, hogy vajon melyik lenne a jobb :)
2012. máj. 22. 16:54
 7/24 anonim ***** válasza:
szia! 20:42-es vagyok, asszem. :D az én kissándorom a simogatást nem nagyon szereti... játszani és a közelemben lenni szeret, de a simogatást nem tűri. ha kiengedem, egyből repül oda hozzám, mászkál rajtam, tollat kiveszi a kezemből meg ilyesmi, de a simogatást nem hagyja. amúgy nagyon szerethető papagáj, ajánlani tudom. :) egyébként meg azt válaszd amelyik jobban tetszik majd :)
2012. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
És megtanítottad beszélni?:) Miket tud? Mennyi idős?:)
2012. máj. 22. 17:50
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarlak lebeszélni a kissándorról, de nagyon hangos fajta. Lehet, hogy van egy kettő, amelyik nem annyira, de nem ez a valószínű. Beszélni a kettő közül egyik sem képes igazán, de szerintem, ha már lesz egy papagájod, észre fogod venni, hogy nem is ez a legfontosabb.


Én nagysándort szerettem volna eleinte, arra azt mondják, hogy talán nem olyan hangosak, mint a kicsi. Tenyésztőnél be kellett zárni a kissanyikat, mert nem tudtunk tőlük beszélni. Persze, egy kézhez szoktatott az egy kicsit lehet halkabb is, de azért jól meg kell gondolni. Végülis és lemondtam a nagysanyiról. Azt hiszem nagyon jól tettem. Lakásban kissanyi biztos nem jó választás, több olyat is hallottam már, hogy a szomszédok akaratának megfelelően, visszavitték és valami halkabb fajtát választottak :(


Én mindenképp a hegyit ajánlanám, nagyon jó fajta, aranyos kedves, sok jó tulajdonsággal. A sándorfélék kifejezetten nem szeretik a simogatást.


Sokáig lesz Veled együtt, ezért jól gondold meg, ha rossz döntést hozol, mindkettőtöknek nehéz dolga lesz!

2012. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok információt Nektek! Anyuék is a Hegyi papagájt nézték ki.. Nem akarunk hangos madarat. Szerintem a hegyi papagájt választjuk. Köszönöm szépen!
2012. máj. 28. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!