Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam 2 galambtojást, mit...

Találtam 2 galambtojást, mit tegyek? Mivel etessem őket amikor kikelnek? Mit adjak nekik ha már nem lesznek fiókák?

Figyelt kérdés

Éppen mentem le a játszóra amikor megláttam hogy pár gyerek a fáról le akar valamit szedni és egy fészek volt, rájuk szóltam de elrohantak és gyorsan hazavittem a tojást nehogy széttörjék!Mégis több esélyük van a túlélésre úgy hogy gondozzuk őket mindent megteszünk értük amit tudunk minthogy egyből széttörjék őket és meghaljanak.Még nem keltek hogy, tudjátok hogy kell kikelteni őket, meg nem tudom honnan és mit adjak majd nekik hogyha kikelnek.A wikipédián azt olvastam hogy az anyjuk 1-2 hetes korukig begytejjel táplálja őket én azt se tudom hogy mi az!

Kérlek segítsetek!Köszi!



2012. jún. 25. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Felejtsd el, hogy otthon ki tudod kelteni a tojásokat keltetőgép nélkül.
2012. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy, de ezek már nem fognak kikelni, nem tudod megteremteni hozzá az ideális feltételeket.
2012. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de beszéltem még pár felhasználóval és ők már keltettek ki nemis 1 galambot!
2012. jún. 25. 15:33
 4/8 A kérdező kommentje:
és fel is tudták nevelni őket!
2012. jún. 25. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:
csak tudod mi van a galambok gerlek tejjel taplaljak kicsinyeiket nem kell felre erteni de a begyukbol jon fel
2012. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én úgy hallottam azoktól az emberektől akik már keltettek ki hogy ők úgy nevelték fel hogy a magot beleszórták a turmix gépbe és porrá aprították a magot és akkor egy kis vizet hozzá kevertek és akkor az aprított magból meg a vízből ilyen magpép lett és pipettával azt adták a csőrükbe.ha nekik bevált nekem miért nem?
2012. jún. 26. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem lett ugye?Megmondta mindenki hogy nem lehet kikeltetni keltetőgép nélkül.Esetleg ha beteszed a tojásokat a sajátjaid közé.:D
2012. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 selmmfgfkh válasza:
Először is fontos, hogy a tojás termékeny legyen. A termékeny tojást 8 napon belül el kell kezdeni kikeltetni. Az 1. naptól a 14. napig 37,5-37,8°C, a 15. naptól 37,0-37,2°C legyen a hőmérséklet. A páratartalom 65-70% legyen, a 15. nap után lehet kicsit több is. A 14. napig napi 2-3x fordítsd meg a tojást. A 12. naptól napi egyszer 40°C-os vízzel permetezd meg, a 15. naptól ezt kétszer tedd. Az 5. naptól a 14.-ig reggel és este 5 percet szellőztesd szobahőmérsékleten. Ha minden jól ment, akkor a 17.-20. nap között kikel a csibe. Ha a tojás már elmúlt 8 napos, bele se kezdj a keltetésbe, inkább készíts belőle valami finomságot.
2016. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!