Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vegyem rá az anyukámat...

Höri börike kérdése:

Hogyan vegyem rá az anyukámat h vegyünk egy papagájt vagy kanárit . Nem tetszik neki nagyon ez az ötlet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 14:32
 1/7 Zsuzsu705 válasza:
Attól függ, hány éves vagy. Megígérheted, hogy te takarítod a kalitkáját, te eteted stb. Vagy segítesz a házimunkában, esetleg ha van saját zsebpénzed, vedd meg te, csak az engedélyét kérd. Fontos, hogy hol lesz a helye, mert elég hangos madarak, főleg hajnalban kiabálnak, NE az anyukád hálószobája mellett legyen! Végső soron kérdezd meg konkrétan, mi a kifogása ellene!
2012. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

höri börike láttam a másik kérdésedet, neked már így is sok állatod van, a madarakkal pedig egész nap foglalkoznod kell!!!!

NE VEGYÉL MADARAT!!!!

2012. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy első válaszoló, a kérdező 11 éves, a másik kérdésénél kiírta.


höri azért írom mégegyszer, NE VEGYÉL TE MADARAT!!!

De ha az anyukád nem nagyon ért ehhez, lehet hogy senki sem tud megakadályozni!!!

De én azért megpróbálom.

Ez állatkínzás lenne, a többi állat mellett nem tudsz minden nap eleget foglalkozni a madárral.

Légy szíves értsd meg, akármennyire is szeretnél madarat, NE!!!! Így is, ahogy az előző kérdésedből is kiderült, több kutyád van, hörcsögeid,

MADARAT NE!!!

Tudom nehéz lenne lebeszélni, mert egy akaratos kis gyerek vagy, ismerem az ilyen korúakat.

Rád hagyom a döntést, de remélem helyesen döntesz. Ha rám hallgatsz, nem veszel se papagájt, se kanárit, se semmilyen madarat. Foglalkozz a mostani állataiddal!

2012. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziaztok értsétek már meg hogy nagyon is sokat szoktam foglalkozni az állataimmal . Ugye a halakat csak etetni kell szóval őket nem kell simogatni meg ilyenek :) a kutyákhoz naponta mindig kint vgyok az udvaron és játszok velük a hörcsögök pedig csak este jönnek ki mert ugye ők éjszakai állatok és olyan 9-10 között játszok velük
2012. júl. 3. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Na jó, de a madarakkal nagyon sokat kell foglalkozni. Kell neki elég nagy kalitka, kiegészítők, etetni kell, játszani vele, foglalkozni, takarítani a kalitját, stb...

A halaknak nem kell takarítani az akváriumát? Nekem édesvízi teknőseim vannak, és pár nap alatt olyan koszos lesz a vizük... Na meg a kajájuk maradéka (mert ugye ragadozók) az ott rohad szét, és nagyon büdöset tudnak üríteni. A kavicsot ami az alján van, azt is takarítani kell, és nagyon-nagyon sokat esznek, főleg az ékszerteknős.

Én gyerekkoromban szintén nagyon szerettem volna egy papagájt, de a szüleim nekem sem akarták. Akkor 12 éves lehettem. Hárman vagyunk testvérek, és mind nagyon vágytunk egy papagájra, így végül is megtört a jég.

Nem is tudom, hogy lehetne rávenni. Fontos, hogy kereskedésből NE vegyél. Tenyésztőtől érdemes venni, azok olcsóbbak és tudod hogy jó helyen voltak, a kereskedésbe meg csak úgy bevisznek madarakat, nem tudni milyen helyen voltak és hogy bántak velük. Plusz a kereskedők nem várják meg a karantént, csak úgy beteszik a madarat a többihez, így ha valami betegsége van, azt a többi elkaphatja.

Egy hullámos papagáj fióka tenyésztőtől 500 Ft körüli, míg a kereskedésből korától és minden egyébtől függetlenül legalább 2000Ft.

Merre laksz? Hátha ismerek arra egy-két tenyésztőt.

2012. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Papagaj temaban nem vagyok otthon, viszont akaratos, allatot akaro gyerek temaban igen.

A felesegem elso hazassagabol van 2 lanya, es azok mindenaron vadaszgorenyt akartak. Megigertek fut, fat, bokrot csak, hogy meglegyen az allatt. Az elso lepes az volt, hogy kivalasztottak a legsatnyabban az alombol, olyat amelyiknek rossz volt a haso laba. Az igeretekbol persze semmi nem lett, folyton ment a balhe, hogy ki birtokolhatja (azt mindenki maganak akarta), aztan meg azon, hogy kinek kell takaritani (azt senki nem akarta). A vegen a parom talaritta es fokalkozott vele, mert a lanyoknak addig ovlt csak erdekes ameddig le lehetett menni vele a haerok elott menozni, meg facebook-ra kepeket feltenni, hogy milyen cuki allatom van, kozben meg szegeny goreny ott fetrengett a sajat piszkaban, foleg az utolso idokben, amikor mar a rossz hatso laba miatt alig birt menni. A vegen el kellett altatni, ami a paromat vislte meg a legjobban, hisz o gondozta egesz eleteben. Persze a gyerekek reszerol ment a nagy facebook-gyaszolas meg minden, de kozben a legalapvetobb dolgokert is konyorgni kellett nekik, hogy tegyek meg (adjanak neki vizet, kajat, csereljek az almot, stb...) amig meg elt. Pedig az allat egy szobaban volt veluk, de inkabb el lettek volna napokig a buzben mint, hogy magukrol kitakaritsak a ketrecet.


Az unokahugom ugyanezt csinalta kutyakkal. Minden kutyat hazavitt az utcarol, de aztan ahhoz mar lusta volt, hogy minden reggel felkeljen hozzajuk, levinni oket setalni, sot napkozben is volt amikor egesz nap nem vitte le oket, igy szegenyek ossze pisiltek, kakiltak a lakast. Ez nem allat tartas, hanem allat kinzas.


Remelem te nem ilyen vagy!

2012. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked csak ez a 2 állat tetszik?Mert,ha nem akkor kérj más félét is anyukádtól,hátha azokat jobban kedveli,pl:ami nem annyira hangos,mondjuk hal!
2012. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!