Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez a nimfánál mit jelent?

Ez a nimfánál mit jelent?

Figyelt kérdés

Nimfán egy ideje érdekes hangot (viselkedést) vett fel a repertoárjába. Eleinte csak reggel, de most már bármikor, ha a kinti játékai közül egy bizonyosra rááll, és közel vagyunk hozzá, befeszíti az egész testét (vízszintes síkba kerül a feje-háta-farktolla), lelapítja a bóbitáját, a szeme olyan "sehová sem koncentráló" lesz, kicsit, mintha ijedt is, jobbra-balra totyog, és közben nagyon halk nyikorgó-cserregő hangot hallat. Nagyjából olyant, mintha egy ajtó nyekeregne, és/vagy lenyelt volna egy hullámos papagájt. Eközben nem lehet simogatni, mert nem bír megállni egy helyben, míg ezt a hangot adja.


Tisztára olyan, mintha bekattanna nála valami, és átváltana robot üzemmódba.. Aztán kikattan, látszik a szemén a meglepődés, és, mintha mi sem történt volna, ugyanúgy viselkedik, mint azelőtt. Amíg be van kattanva, rásétál a tenyerünkre. De kikattant állapotban ezt sosem szokta, ha tenyeret lát, belehajta a fejét, hogy vakargatva legyen, önszántából nem állna rá (számára az másra való:) ).


Ez náluk milyen "rituálé"?



2012. júl. 17. 11:49
 1/3 anonim válasza:
Szerintem egy állatorvost kérdezz meg, lehet nem tiszta neki valami. Vagy hogy ha több madár között van tartva lehet valami traumát átélt ..
2012. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs trauma, több madár között van, de az ijedt az nem jelent konkrét ijedelmet, csak ahhoz tudom hasonlítani. Közben puszikat is ad az orrunkra, amikor épp arra esik a kényszer(?) totyogás útvonala.


Én arra gyanakodtam, hogy ez valami udvarlási rituálé lehet (csak rossz alanyt választott-minket), de nem találtam ehhez hasonló leírást vagy videót.


Mindenesetre, ha nem érkezik más megoldás, vagy valaki, aki tart nimfát, megerősíti a feltételezésed, természetesen elviszem orvoshoz. Remélem, nem lesz rá szükség, hisz semmi betegségre utaló jele nincs (nekem ez sem tűnt annak, csak szokatlan viselkedésnek).


Köszönöm a választ:)

2012. júl. 17. 13:08
 3/3 anonim válasza:
az én nimfám amikor picike volt még, akkor csinálta hónapokig ezt. kis sólyomnak hívtuk olyan kis cukin csinálta. :) toporgott jobbra balra úgy mint a tied és még bólogatott is közben meg ugye a recsegős hang. :D de aztán mikor nagyobb lett leszokott róla. bár sajnálom mert olyan cukin csinálta. :)) szóval szerintem nem betegség. bár nem tudom a tied milyen korában kezdte, mert az enyém amikor megvettük már ilyen volt. azért engem is érdekelne miért csinálta ezt, mit jelenthet. :D
2015. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!