Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy verébfiókát....

Daru Adrienn kérdése:

Találtam egy verébfiókát. Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Hétfő reggel találtam egy kis verebet, kiesett a fészekből. Már 3 napja nálam van és főtt tojásfehérjével etetem. A csontit élve kell neki oda adni vagy vágjam ketté? Nagyon jó a közérzete bár egy kicsit sokat eszik, de ugye ez nem baj?

2012. júl. 18. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
arra azért vigyázz h ne etsed nagyon túl! :)
2012. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igyekszem:) de mindig csipog:S néha már kaja helyett vizet adok neki és akkor csendbe van:)
2012. júl. 18. 16:23
 3/7 zsolt81 válasza:
csapd a földhöz........
2012. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem is volt egy fiókám, 3 nap után elpusztult.

Amúgy a csontit vágd el és úgy add oda neki. De jól tömd le a torkába, hogy le tudja nyelni, és akkor éhes, amikor a csőrét kinyitja jó nagyra és felfelé néz. De ha már ott van nálad 3 napja akkor biztos valahogy így csinálod.

Úgy tudod ellenőrizni, hogy nem etetted-e túl, hogy megtapogatod a begyét. Ha puha, lapos, akkor még adj neki enni, ha kemény és tömött, akkor viszont már vigyázz, hogy ne adj neki többet. Minél keményebb, annál több cucc van a begyében.

Még egy jó tanács: ha van már kb 6-7 napos, akkor 1-2 naponta engedd ki fél órára egy elkerített kis füves területre, ahová semmilyen állat, pl macska nem fér be.


Üdv, Tarajoskakas! :)

2012. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Zsolt 81

Szerintem édesanyádék is jobban járnak ha veled is ezt tetszik...

2012. aug. 10. 11:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat de sajnos elpusztult:(:(
2012. aug. 10. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
1 válaszoló voltam szegényke :(
2012. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!