Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagáj tényleg...

A nimfa papagáj tényleg nagyon hangos?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam, hogy a nimfa papagáj olyan hangos, hogy akár 100-200méterről is lehet hallani amikor morcos kedvű és torkaszakadtából rikácsol. Igaz ez? Illetve, hogy pont e miatt nem tartható szobába mint kis kedvenc.

2012. júl. 19. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartható szobában, sokan, köztük én is ezt tesszük. Hangosnak hangos, ha szirénát hall, ha megijed, unatkozik.. Ezek ellen mind lehet tenni. 100-200 méterről egy átlag kutyának az ugatását is hallod, mégis tartják őket otthon.


Megfelelő tartási körülményekkel és megfelelő foglalkozással a minimálisra lehet csökkenteni a "visítást". De ez igaz minden papagájra, sőt állatra, nem csak a nimfára.

2012. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.

Nekem 4 papagájom van amiből 2 nimfa(panelban lakom).

Megfelelő elfoglaltságokkal nem nagyon van hangjuk. Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=-lFSNSwQrH0

2012. júl. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont hogy nem morcos, hanem aktív, inkább jókedvű, amikor rikácsol. Reggelente szoktak az enyémeim, 4 van plusz a fiókák, akiket eladok. Nem tudom milyen, ha csak egy van, de ez a négy reggelente szokott rikácsolni, amikor felkel a nap, de nem annyira hangosan. Viszont párzás előtt, amikor kergetik egymást, nagyon hangosak. Ezen kívül félelmükben is rikácsolnak, ha macskát vagy nagyobb madarat látnak.
2012. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: A fiókák eladóak? Valahol feltudnánk venni a kapcsolatot? Szívesen vennék 1-et :)
2012. júl. 20. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!