Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacsa nevelés, tudsz segíteni?

Kacsa nevelés, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

3 évvel ez előtt is keltek ki kacsák kb 30 db. Szépen fejlődtek de kb 1 hónap után lassan lassan megdöglött az összes.

Tavaly is így jártam :(

Most már nem akartam kis kacsákat de egyszer csak előjött a kacsa mama 16 kis gyerekével és valószínűleg ezek is elmurdélnak ha valaki nem ad valami tanácsot h mit kéne nekik adni vagy h mi a titka a kacsa nevelésnek.

Légyszí segítsetek! :)



2012. aug. 15. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is így volt. Nekünk a vadkacsákkal.

A kicsik amint elértek egy bizonyos kor szépen elkezdtek egyesével elpusztulni. Furán viselkedtek. Aztán mintha "lebénult" volna a lábuk. Majd elpusztultak. Mi is a mai napig nem tudunk rájönni mi lehetett a baj. ://

Nektek is ezek a "tünetek" voltak ?

2012. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg néma kacsáid vannak,mert a háztáji fehér nemigen kotlik el magától.Ne tartsd őket a baromfiudvarban a többi baromfi között.Nem jó nekik a csirketáp,attól bélgyulladást kapnak.Sima kukoricadarát érdemes adni nekik és engedni őket az udvarban bogarászni,mert a kacsának fontos az állati eredetű táplálék,amit összeszed magának.
2012. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És mik voltak a tünetek?


bizonytalan járás, imbolygás, bénulás, feje is csak előre/félre lóg?


Mivel eteted? Van vízfelület, milyen sűrűn tisztítod?

2012. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi a kicsi kacsákat apróra vágott csalánlevéllel elkevert kukoricadarával etetjük minden évben kb.6-8 hetes korukig,aztán átállunk fokozatosan a sima k.darára,majd a szemes kukoricára.

Valamint 14 napos koruktól kezdve folyamatosan biztositva van nekik az úszási lehetőség.Bóklásznak egy külön nekik készitett részén az udvarnak,bogarásznak,elvannak.


Az óljuk ahol éjszakára vannak téve, vastagon szalmával bélelt,az első 3 hétben ha mami nélkül neveljük,éjszakára villany is van-ami melegiti őket.

Valamint az ól oldalai,belseje mész és réz-szulfát(kék kő hagyományos,népies nevén) keverékkel van bemeszelve.Ez elég fertőtlenitésnek.


Mi évek óta igy nevelünk libát,rucát,csirkét és sosem döglenek el.

2012. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jobb lenne kiengedni őket ha lehet mert természetes táplálék kell nekik és akkor azt eszik amire szükségük van.Azért pusztulnak el valószínűleg mert egy bizonyos kor után más fajta növekedés indul be náluk és ezzel egyetemben másfajta táplálék is kell nekik.
2012. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja és a kacsa úsztató és itató naponta kell tisztitva legyen.Algák,sár és más mocsok ne maradjon benne,amikor reggel friss vizet adsz nekik.

A vizüket naponta 3-4-szer is cserélni kell.Az ivót is,meg az úsztatót is.Kánikulában többször.

2012. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, a szabadba kell őket kiengedni anélkül megdöglik az összes!
2012. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!


Jól írta az egyik válaszoló, a csalánlevél nagyon fontos nekik! Nagymamám mindig adott nekik, amíg meg nem nőttek. Kukoricadarával keverve, vizesen.

2012. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gabicának mondanám,hogy a csalánlevelet a kislibáknak szokás adni,mert a liba gyakorlatilag növényevő,legelő állat annak ellenére,hogy viziszárnyas.A kacsa pedig mindenevő,és a természetes környezetében nemigen jut eszébe legelészni,max.hínárfélét,mivel állati eredetű táplálékot fogyaszt elsősorban.
2012. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én meg neked mondanám előző,hogy kis rucának is szokás adni.Ha az én kacsáimnak jót tesz,akkor másnál is beválik.
2012. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!