Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megállapítani a...

Hogyan lehet megállapítani a nimfapapagáj nemét?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A hímnek erősebb az arcán a narancssárga volt, már majdnem piros, a nősténynek pedig elég világos narancssárga. Legalábbis nekünk ezt mondták a helyi állatboltban :)
2009. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

előző vagyok!

elírtam: *narancssárga folt

2009. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ez igaz nagyjából a mieinkre is, bár a lánykának is elég erős... ő sokkal világosabb szürke viszont, mint a fiú, és gyönyörű mintás farktollai vannak :) plusz tojást rak :D
2009. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

17:14 - ez csak azonos fészekaljból származóknál egyértelmű, és akkor is csak ha van pofafoltja, az én hím és tojó ivarérett páromnak majdnem teljesen egyforma a pofafoltja, első látásra nem lehetne eldönteni ebből, melyik a hím és a tojó, és van egy foltnélküli nimfám is, szóval ez nem alap :-)


A kérdésre:

- Ha valaki ért hozzá, akkor szeméremcsont vizsgálattal kb. 2 hónapos korban megállapítható a nemük már. (a végleges tollazatuk fél-1 éves korra fejlődik ki teljesen, az én egyik kis nimfám még csak augusztus közepén lesz 1 éves, és van még néhány farktolla, ami nem cserélődött le felnőtt tollra még)

- Van egy speciális eset, ha egy lutino (sárga-fehér, néha piros szemmel) nimfának az anyja nem lutino, akkor biztos, hogy lány.

- Azonos fészekaljból származó és pofafolttal rendelkező nimfáknál érvényes az, hogy a hímeknek sötétebb a pofafolt, ugyanez érvényes a bóbitatollakra, hogy csak azonos fészekaljból lehet egyértelműen következtetni szín alapján, a lányoknak több benne a szürke (lutino és albino kivételével, mert nekik egyáltalán nincs szürke tolluk).

- Farktoll aljának a mintázata, lányoknál mintás-csíkos, fiúknál egyszínű (de ez is csak első tollváltás után egyértelmű, míg nem volt meg az első tollváltás, addig nem mérvadó).

- Evezőtoll aljának a mintázata, ha meg tudod nézni, vannak világos foltok, amik hímeknél elmosódottabbak, mint tojóknál.

- És ami egy saját megfigyelés, a bóbita alakja, a hímeknek általában ívesebb, mint pl. egy gyertya lángja, a tojóé csak tüsi.

- Hangvilág tekintetében pedig a hím általában énekel, a tojó nem tud igazán dallamokat. De ebben is létezhet kivétel.

2009. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, a lány nálunk is nagyon szétborzolja a bóbitáját :))
2009. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
2009. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:42 - Azon a képen nem nimfapár látható, amelyiknek halvány a pofafoltja, az még kölyök, fiatalabb, mint fél éves, mivel a pofiján egyértelműen látszik, hogy elkezdtek nőni a sárga tollai, de még nem olyan dús a tollazata, mint egy felnőtt nimfának. Mellette valószínűleg valamelyik szülő látható. Ez csak egy hiba, a másik az, hogy nem tér ki az összes színváltozati lehetőségre, a foltnélküliekre, és a genetikai színárnyalat-öröklési eltérésekre.


Mondom ezt tapasztalt nimfapapagáj hobbitenyésztőként. :-)

Bocs, az oldal csak részben jó forrás, de nem teljes, én ilyent nem publikálnék, mert félrevezeti a hozzá nem értőket, és aki ilyen alapján beleugrik pár vásárlásába, lehet, hogy hamarosan meglepődik, hogy mégis azonos neműek a madarai. :-)

2009. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt nimfam, es pont ameiknek eros piros volt a pofatolja, az volt a tojo, es ez akkor derult ki nalunk is, mikor megtojt. Tehat a madar neme inkabb mar akkor derul ki, mikor elkezdi a tojasrakast.
2009. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a tojó akkor is rakhat tojást, ha nincs hím, nálam volt így, utána szereztem hímet, nehogy véletlenül megerőltesse magát a tojó fölöslegesen, mivel ha nincs hím, tojhat akár naponta, de ha van, akkor nem.
2009. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

a szinek nem jelentenek semit

a csörük fölöt az a hártya vagy mi világos vagy rozsaszinü ha tojó. ha hím akkor egészen besötétül barnára.

2010. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!