Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szükséges valamilyen jogi...

Szükséges valamilyen jogi háttér ahhoz, hogy parlagi galambokat lőjek le egy társasház tetejéről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kért meg, hogy a falusi (!) társasházuk tetején tanyázó galambokat irtsam ki. A slakótársai is helyeslik a dolgot, egyet kivéve, és nem tudom, hogy lehet-e büntetőjogi következménye a lövöldözésnek. Közel lakik hozzám, a galambok engem is zavarnak, mivel én postagalambász vagyok, és a rendszeresen oltott, vitaminozott, szóval viszonylag drága galambjaim elpusztulnak, ha egy ilyen után isznak az itatóból.

Csak a kérdésre válaszoljatok, más megoldás nem érdekel, azokkal tisztában vagyok.



2012. nov. 25. 18:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mint már írtam, a helyi önkormányzathoz kell fordulni segítségért, azért linkeltem be a cikket is, azt hittem, nyilvánvaló a megoldás. Bemész, és érdeklődsz a lehetőségekről, itt sajnos egyikünk se jogász vagy valami.

Bár én helyedben biztosan írnék legalább egy mailt a területi MME-nek, hátha van valami jó ötletük. Nekünk eddig minden problémában segítettek,adtak tanácsot a denevérek elriasztásán keresztül a nyest elijesztéséig...


Off:

Attól még nem vagyok a galambirtás mellett, hogy nem városi panellakó vagyok, hanem kisvárosi. Nálunk is voltak galambok, konkrétan a padlásszoba és a tető közé fészkeltek be. De sikerült elriasztanunk őket, így nem kellett nem humánus eszközökhöz folyamodni

2012. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Gépágyu ***** válasza:

A jog sajnos nem támogat téged ebben. Diszkréten egyesével leszedegeted őket aztán ok. Lehetőleg ugy lődd meg hogy elvigye a lövést 50-100 méterre.ott már senkit nem érdekel, Szóval nem fejre meg a bögyére célozz.

Drokkolok neked sok sikert. Nekünk egy 5 éves kocsi tetejét kellett 30 000 ért ujrafényeztetni a galambszarok miatt.


hajrá.

2013. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!