Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most akkor jó vagy káros ha a...

Most akkor jó vagy káros ha a papagájnak tükröt, csengőt, vagy műmadarat teszünk be?

Figyelt kérdés
A neten sokan azt írják hasznos, de sokan azt, hogy nem... Állatkereskedésekben viszont sok olyan ketrecet láttam, amiben volt tükör is és csengő is... Ha ennyire káros ez a madárnak, akkor miért így árulják a kalitkákat? Szeretnék végre tisztán látni, mert hamarosan lesz hullámos papagájom és azt szeretném hogy boldog és kiegyensúlyozott élete legyen..

2013. febr. 26. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
akkor miért nem kérdezted meg a kisállatkereskedésben? ott biztos megtudják indokolni hogy miért aggatják teli a kalitkát ilyesmivel.
2013. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Én még nem halottam erről,hogy károsak lennének ezek a tárgyak a papagájok számára.Nekem mindig is volt tükör is és csengő is a kalitkájukban.Nagyon szeretik a tükröt,sokat nézik benne magukat.Nekem a csengővel nem játszanak,viszont van fa hintájuk,amit csomózott kötél tart össze és vannak rajta bőr darabok azt is nagyon szeretik.Sok mindent be lehet tenni nekik,csak ha lehet pl.az ülőrúdnál,vagy létránál fából legyen.A műanyagot legalább ezeknél kerülni kell.Szerintem igenis kellenek ezek a dolgok a kalitkába,hogy ne legyen üres és tudjon mivel játszani.A hintán vagy a létrán még erősíteni is tudja magát.Nekem mindegyik madaram más szeret,úgyhogy az,hogy melyik madár mivel szeret játszani az madár függő.Szóval nyugodtan vegyél neki játékot.
2013. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csengő: Egyes csengők nyalogatásától fémmérgezést kaphat. A hangjuk a legtöbb madarat teljesen felizgatja,agresszív,heves viselkedést válthat ki.

Műmadár: Elkezdheti visszaöklendezni neki az ételt,ám mivel nem igazi a műmadár és nem veszi át tőle a kaját visszanyeli,egy idő után csúnyán megbetegedhet vagy meghalhat ettől a madár.

Tükör: Ugyan az mint a műmadárnál,ha pedig párban van 2 papagáj elidegenülhetnek egymástól.

2013. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként általában az állatkereskedésben sz@rt se tudnak az állatok megfelelő tartásáról. Pl hallottam már ezer hasonló sztorit arról,hogy valaki kisgyerekként vett halat,megkérdezte az eladó miben fogja tartani,meg is mondta hogy befőttesüvegben, és képes volt eladni neki...

A madaraknak műanyag rudakat pakolnak be,nálunk 2 ékszerteknőst olyan kicsi akváriumban tartanak világítás nélkül amiben meg sem tudnak fordulni. Az összes madár beteg,atkás stb. Kezdőként a legvastagabb hintát akartam megvásárolni,és rám sózták a legvékonyabbat,szerencsétlen papagájom még egyensúlyozni se tudott rajta olyan vékony volt neki.... Szóval az állatkereskedőkről annyit tudok mondani,hogy a legtöbbet elküldeném a búsba.

2013. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A kereskedőknek általában nem érdekük, hogy a madár boldog és kiegyensúlyozott legyen, akkor túl sokig él, és ez általában ront az üzleten. Vagy ha ez nem számottevő indok, akkor csak tudatlanok. A tükör pszichés problémák forrása lehet (és általában az). Nem "magát nézegeti" a papagáj. Sajnos ez tévhit. Társ kell neki, nem tükör. Ezt tartsd szem előtt, ha jót akarsz a madaradnak. Egyébként a madarak mindig örömüket lelik egy kis rágcsálásban, ezért kérlek ódzkodj a műanyag és esetleg mérgező tárgyaktól. Ajánlom a rozsdamentes acélt a belső felszerelésekhez.
2013. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem az én papagájomnak nem lesz sem tükre, sem csengője, sem műmadár.. helyette egy igazi pár....
2013. febr. 26. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en hullamosomnak nem volt se tukre, se csengoje, csak egy kis labda meg en :)

13 evig eltunk egyutt boldogan :D


Napi szinten kivettem reptetni, szerintem a foglalkozas veluk minden tartozeknal tobbet er. Volt hogy leckeiras kozben is hagytam, h maszkaljon az asztalon, addig is "tarsasagban" volt. Bar a rotring ceruza hegyet rendszeresen letorte :)

2013. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
A csengő az jó neki. A tükör azért nem, mert megtalálja a társát a tükörbeli énjében. 2 papagájt azért nem jó együtt tartani, mert elvadulnak. A tükörrel ugyanez a helyzet.
2016. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A csengőtől fémmérgezést kaphat, illetve a legtöbb madarat a hangja is csak idegesíti.
2016. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!