Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Házi rozsdafarkú miket szeret?

Házi rozsdafarkú miket szeret?

Figyelt kérdés
Az erkélyemre szokott egy ilyen madár, etetőt már tettem ki neki. Milyen magot szeret? Van egy nem használt hullámos papagájnak való odúm, ha azt kirakom, van esély, hogy belemegy aludni, esetleg fészket rak bele?
2013. máj. 8. 12:36
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:

A rozsdafarkú a légykapófélék családjába tartozik, következésképpen rovarokon él. Téle, amikor az élelem kevés, megszi a kitett oljaos magvakat is, de ilyenkor szigorúan tilos etetni (az összes többi vadon élő madárral együtt), mert a fiókák felneveléséhez a természetes táplálékukra van szükség.

Odút kirakni felesleges most, már áprilisban költött, fészke van.


A következő télen bizotsan örülni fog a gondoskodásnak.

2013. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor erről idén már lecsúsztam.. Nagyon köszönöm a választ!
2013. máj. 8. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A rozsdafarkú nem eszi meg az olajos magvakat, még télen se. Mivel költöző madarak, télen nincsenek itthon.


Eleség helyett kitehetsz neki egy fürdetőt-itatót.


Odúként a C-típusú félig nyitottat fogadják el. Még ilyenkor is tehetsz ki odút nyugodt helyre, mert a legtöbb madár több fészekaljat is felnevel egy évben.

A hullámos odú egyik vad madárnak se jó, mert általában vékony farost lemezből készítik, ami nem vízálló és rosszúl szigetel.

2013. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Lehet, hogy butaságot kérdezek, de ha lefestem a papagájodút valamivel, akkor sem felel meg?
2013. máj. 9. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem 2cm vastag deszkából van, akkor sajnos nem.
2013. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Horvyka válasza:

Sziasztok!


Még évekkel ezelőtt a teraszomon a kültéri lámpa egyik oldal üveget kiesett. Húztam halogattam, hogy visszategyem bele. Mire rászántam magam és felmásztam, hogy megcsináljam addigra egy rozsdafarkú pár fészket rakott bele így hát úgy hagytam. :) A fészek azóta is megvan. Minden évben lakik benne egy pár. A kérdésem az lenne, hogy ez a pár ugyanaz a pár aki eredetileg építette, vagy csak a véletlen folytán minden évben megtalálja egy új pár?

2016. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!