Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a leendő papagájomat?

Figyelt kérdés

Fiatal szeretnék majd venni :)

Úgy gondoltam hogy így fogom csinálni: Miután hazahoztuk, hagyom őt pár napig, amíg megszokja az új otthonát, aztán utána egy nap néha-néha megpróbálnák kézben benyújtani a kalitkába neki kaját :) (de persze óvatosan, lassan) aztán benyújtanám az ujjam hogy másszon rá (tudom kezdetben nem fog) Majd napról napra megpróbálnák közelíteni hozzá az ujjammal, amíg rá nem ülne.

Ti mit csinálnátok másképp?

Tudom, ehhez rengeteg türelem kell, de szerintem képes leszek rá, és kitartó leszek :)



2013. máj. 9. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi is ilyesmivel etettük (zabpehely dara, kalcium, kukoricadara, hámtolt köles összefőzve), és ezt a pépet műanyag zacskó sarkába töltöttük.


Ha a sarkába bedugja a galamb a csőrét, és a zacskó sarka körülöleli a csőre tövét, akkor öszötönösen kinyitja a csőrét és nyeli. Máskülönben nagyon nehéz az etetése! Így 2 perc!

2013. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, ez nem ide ment!
2013. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pedig már kezdtem örülni hogy valaki végre válaszolt..:(

Remélem sokan rátalálnak a kérdésemre, mert nagyon fontos lenne mások tanácsa is!

2013. máj. 9. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Jönnek majd a válaszok, ne félj. Nekem hullámoskám van, hamarosan jöhet a következő, de ez a picinyke madárkám még új, 1 hónapja van nálam. Én a tyúkhúrt minden nap kézből adom be, az első este annyira fáradt volt, hogy engedte a simogatást, másnap már menekült, ahogy csak tudott, minden nap ott vagyok, beszélgetek, fütyörészgetek, mindent elfogad, csak a kezemet utálja, attól nagyon fél, pedig nem lett megszorongatva, nem is csíp, szóval ez lehet kiindulási pont. Biztos hogy nem fog rámászni nagyon sokáig. (hacsak nem kézzel nevelt madarat választasz, az a nagyméretű madaraknál szokott lenni).. Én gyakran úgy csinálom, hogy tudom, hogy mindig néz, (bármi újat csinálok, csak rajtam van a szeme, elég edzett, kifigyeli, hogy mi az, ami veszélyes lehet rá, és a hirtlen mozdulatokat azért kerüld) szóval fokozatosan szoktatgatom a ház zajaihoz, tipikus mozdulataimhoz, a kalitka kinyitásához, még egyáltalán nem mer kijönni :(

Este mindig van tarkósimogatás, azt sosem hagyná ki, nagyon szereti, ez már a harmadik estétől működik, imádja, ez az ingyen papagájwellness, viszont nap közben nem hajlandó megengdni hog yhozzáérjek, pedig este is látja és tudja hogy én vagyok:) szóval csak szépen lassan fokozatosan, ha elhátrál, akkor hagyd egy ideig, mert ezzel jelzi, hogy nem akar valamit. Ha közeledik, érdekli a dolog, nagyon figyeld te is a madarat, ahogy ő is teszi.

2013. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2013. máj. 9. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Lépések:

1.Csak pozitívan gondolkodj!


2.A legfőbb lépés,hogy elhidd,sikerül megszelídíteni a madarakat! Ha eleve úgy állsz hozzá hogy áhh,úgy sem fog sikerülni soha,akkor biztosan nem fog menni. Arra kell gondolni,hogy sikerül!


3. Rengeteg(!) türelem.


4. Ne próbáld meg simogatni őket,csak is akkor,ha ők kezdeményeznek,azaz amikor már odamennek a kezedhez meg nézni mi a csuda is az. Akkor viszont irtóra vigyázz,hogy semmi hirtelen mozdulatot ne tégy!


5. Fürtös köles,a jól bevált módszer. Ne a kezedbe szórd a magokat,hanem fogj egy egész szárat,és tartsd oda nekik. Minden nap,vagy néhány naponta egyre rövidebb és rövidebb szárat tarts oda.


6. Engedd ki őket a szobába repdesni.Ha nem akarnak ki jönni,nem kell erőltetni. Ha kijöttek tarts egy viszonylag hosszú botot a kezedben stabilan,amire nagy valószínűséggel rá is fognak szállni. Ha maguktól nem,kevés fürtös kölest tarts a másik kezedben a bot elé,vagy ugyan azzal a kezeddel amelyikben a bot van ,,rögzítsd" oda a bothoz a kölest(elég érdekesen fogalmaztam meg,bocsi).:D Valószínűleg oda merészkednek majd a kezedhez. Ha nagyon ügyes vagy akár rá is állhatnak az ujjadra. Megint csak ne tégy hirtelen mozdulatot,és ne próbáld simogatni őket. Gondolj arra,már az is hatalmas dolog,hogy a kezedben tartott botra állnak! Elégedj meg vele,mert az nagyon jó,a kezdeti bizalom jele!

UI: amikor kint vannak ne adj nekik sok magot,nehogy jól lakjanak,mert akkor nem biztos hogy vissza mennek a kalitkába. Szintén fürtössel vissza csalogathatod őket a kalitba,egyszerűen csak tedd be nekik és bemennek a helyükre a finom falatokért.


Ezeket a műveleteket ismételd sokáig! Ha már elérted azt a szintet hogy többször ráálltak az ujjadra(vagy legaláb csak az egyik),próbálnak játszani vele,kedvesen csipkedik,nagyon nagyon óvatosan megpróbálhatod a hasukat megsimogatni! A szárnyuk felé azonban ne nyúlj,mert oda minden,azt utálják. A nyakukat/hasukat simizd.


Elnézést a szörnyű megfogalmazásért,remélem segítettem!Szia

2013. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy többes számban van írva,csak egy másik kérdéshez írtam le még régebben ahol 2 hullámosról volt szó. :)
2013. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem baj! :)

Köszönöm a választ! :)

2013. máj. 10. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!