Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Butaság lenne így tartani, ugye?

Butaság lenne így tartani, ugye?

Figyelt kérdés

Eddig csak kis papagájaim voltak (vannak is), de nagyon szeretnék egy nagy, vagy közepes papagájt. Hogy drága, az még a kisebbik gond, mert ha csak ezen múlna, nem sajnálnám rá a pénzt. A fő ok, hogy itt, ahol élek, semmilyen szakember sincs, aki esetleg értene a papagájokhoz, vagy bármi baj esetén akihez tudnék fordulni. Állatorvos van, de max. kutyához, csirkéhez, disznóhoz ért.

Félek így nekivágni, mert mi van, ha történik valami, ha beteg lesz, vagy akármi. Az internethez mégse fordulhatok.

Butaság lenne így nagyobb papagáj tartásra adni a fejemet, ugye? Én gondoskodnék róla kellően, de szakember nincs.

A harmadik pedig a beszerzés, mert nem tudom, hogy tenyésztenek-e valahol a közelben közepes illetve nagy papagájokat. De ezt is meg lehetne oldani biztosan. Rozella, Pennant és Katalin papagájt már láttam itt, úgyhogy gondolom lehet tenyésztő a közelben.


2013. jún. 14. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagypapagájok esetében valószínűleg utaznod kell a madár miatt, mert kevesen foglalkoznak vele.

Madarász fórumokon tudsz érdeklődni, hogy a lakóhelyedhez közel kik azok az orvosok, akik értenek is a madarakhoz és nem csak tippelnek velük kapcsolatban. Budapesten és Győrben van azt tudom, csak a neveket nem.


A felsorolt fajták esetében talán nem annyira fontos a dolog, elterjedtek annyira, hogy bármelyik tenyésztő komplett gyógyszerlistát tud adni, ami neki is bevált.

2013. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Merre fele laksz?
2013. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ukrajnában. Ez a gond.

Magyarországon könnyebb lenne a helyzetem. A határon hordozni pedig irtó macerás és költséges.

Tegnap két kereskedésben is láttam kakadut. Most először. Hát nem mondom, beleszerettem egyből, az ára pedig egy évi(!) fizetésem. A hullámosomért is a szívem szakadt meg, amikor betegségben elpusztult, pedig 2 hetet se töltött nálam, de annyira a szívemhez nőtt. A tehetetlenség pedig a legrosszabb. Mondjak le a nagyobb papagájok tartásáról, ugye?

2013. jún. 21. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!